Nazwy niektórych fandomów

Niektóre nazwy zespołów wzbudziły w was zdziwienie, zażenowanie, a nawet niekontrolowane napady śmiechu. No cóż, tak to bywa, jednym idolom trafiło się lepiej, a drugim gorzej, nic nie możemy na to poradzić. W końcu liczy się muzyka i osobowości członków zespołu, prawda?
O ile do dziwnej nazwy naszych ulubieńców możemy się z czasem przyzwyczaić i przyjąć szydercze komentarze innych na klatę, to gorzej zachować stoicki spokój gdy nazwa fandomu do którego należymy nam nie odpowiada. Tutaj może nie będzie takich śmiesznych i niedorzecznych skrótów (niczym Teen Top czy TRAX), ale myślę, że niektóre znaczenia są dość ciekawe i warto je poznać. 


Jeśli chodzi o wybieranie nazwy dla całego fanclubu, czasami dane nam jest wziąć w tym udział. Coraz częściej wytwórnie organizują konkursy (również dla zagranicznych fanów) na najlepszą nazwę dla fandomu nowego zespołu. Można wysłać swoją propozycję i jej sensowne wytłumaczenie. To musi być niesamowite uczucie, gdy twój pomysł zostanie już z zespołem na cały czas jej działalności, a tysiące ludzi będą mogli z dumą przyjąć wymyślone przez ciebie imię. Dobra, nie należy się tak rozpędzać, bo i tak ostateczny głos ma wytwórnia, a wiemy, że ich decyzje są często irracjonalne... Tak czy siak, warto próbować. Choć nie każdy fandom miał tyle szczęścia i mógł wziąć ochrzczenie samego siebie w swoje ręce i musieli się zdać na kreatywność CEO agencji.
W nazwie dla fanów bardziej stawiany jest nacisk na jej symboliczne znaczenie. Powinna mieć jakiś związek z samym zespołem, ich muzyką. Jak dla mnie oprócz tego nie może być nakierowana na jedną płeć (w końcu takie Big Bang ma pełno fanboyów, a Miss A pełno fanek), dobrze brzmieć w liczbie mnogiej i liczbie pojedynczej. I oczywiście, tak jak w przypadku nazwy dla samego zespołu, musi być chwytliwa, ładnie brzmiąca i sensowna. Myślę, że dość trudno jest pogodzić wszystkie te punkty i tylko nielicznym się to udało. 

2am, 2pm 
I AM Hottest
Czemu połączyłam te dwa zespoły razem? Ponieważ nazwy ich fandomów również się łączą. W przypadku 2am jest to I AM, a 2pm Hottest co razem daje I am Hottest. Dodatkowo nazwa fandomu 2pm pochodzi od tego, że 2 po południu do najgorętszy czas w ciągu dnia.

2NE1 
BlackJack
21 to najwyższa liczba jaką można uzyskać grając w grę karcianą BlackJack (nazywaną również 21). Bardzo pomysłowe i chwytliwe. Dodatkowo dzięki temu do każdej członkini zespołu został dopasowany odpowiedni znaczek z kart i ogólnie ten "karciany" motyw często przewija się np. na koncertach. 

4Minute
4Nia 
Połączenie 4Minute i słowa mania.

A Pink 
Pink Panda 
Pink od nazwy zespołu, a Panda od koreańskiego słowa oznaczającego "fan", "pean" (w wymowie, bo w koreańskim nie ma takiej głoski jak "f").

After School 
PlayGirlz/PlayBoyz
Pledis wybrało nazwę PlayGirlz spośród 300 sugestii fanów, bo jak sądzili "jest to nazwa, z którą mogą utożsamić się WSZYSCY". No chyba nie bardzo, dobrze, że chociaż PlayGirlz bardzo łatwo przerobić na PlayBoyz. 

AOA
Elvis
Elvis to tytuł debiutanckiej piosenki AOA, stąd też nazwa ich fandomu.

B1A4
BANA 
Tak jak nazwa zespołu jest dość skomplikowana, tak nazwa fanclubu nie zostaje w tyle. BA oznacza sam zespół (B1A4), a NA fanów. Gdy połączymy to razem wychodzi koreańskie słowo banada, które oznacza "we have fallen for each other" (coś na kształt "zakochaliśmy się w sobie"). Czyli nazwa sugeruje, że fani są zakochani w B1A4 i na odwrót. 

B2ST/BEAST
B2UTY
Jak już tłumaczyłam ostatnio, w przypadku nazwy B2ST, 2 czyta się po koreańsku (2 - i). Wychodzi nam wtedy słowo beast (bist), czyli bestia. B2UTY (biuti, czyli beauty) zostało zaczerpnięte z nazwy bajki "Beauty and the Beast" ("Piękna i Bestia"). 

B.A.P
Baby
To wymyślił lider zespołu, który tak po prostu zaczął mówić w ten sposób do fanów i w pewnym momencie zostało to ogłoszone jako oficjalna nazwa.

Big Bang
V.I.P
VIP jest oczywiście skrótem od słów Very Important Person (bardzo ważna osobistość). 

Block B 
BBC
Pomijając fakt, że pierwsze co nam przychodzi do głowy słysząc nazwę BBC to British Broadcasting Corporation, to w tym wypadku skrót oznacza Block B Club.

BoA
Jumping BoA
Ma nawiązywać do tego, że fani skaczą przy muzyce artystki. Nazwa lepsza dla fandomu w całości, bo taki pseudonim dla jednej osoby brzmi dziwnie... 

Boyfiriend 
Bestfriend 
Zawsze się śmiałam, że zespół już z góry zfriendzonował swoich fanów. Wiecie, że nie nazywa ich Girlfriend, a tylko Bestfriend. Ale przynajmniej ta wersja jest bezpłciowa, bo tak to męscy fani nazywaliby się tak samo...

Brown Eyed Girls
4Everlasting/Everlasting
4 członkinie zespołu są zobowiązane do tego, żeby zespół wiecznie (everlasting) istniał dla fanów.

BTOB
Melody
 Rozwinięcie skrótu dla zespołu to Born to Beat, więc idąc dalej terminologią muzyczną, fani mogą dumnie nazwać się Melody (melodia).

BTS (Bangtan Boys)
A.R.M.Y
ARMY to przede wszystkim skrót od "Adorable Representative M.C for Youth", ale oprócz tego armia kojarzy nam się z żołnierzami, a z czym żołnierz się nie rozstaje? Z kuloodporną kamizelką (nawiązanie do nazwy zespołu, bangtan = bulletproof = kuloodporny). Tak, jak BTS zawsze są ze swoimi ARMYs. 

C-Clown
Crowns
Crown pochodzi od samej nazwy zespołu (Crown Clown, w skrócie C-Clown), poza tym fani jako "korona" mają być czymś co stroi chłopców, sprawia że są lepsi.

CN Blue
Boice
Kombinacja słów blue i voice. Według wytwórni to właśnie fani są głosem chłopaków.

DBSK
Cassiopeia 
Mimo, iż zespół się rozpadł, największy fandom na świecie pozostał. Kolejna bardzo kreatywna i ładnie brzmiąca nazwa wzięta od gwiazdozbioru Kasjopei, który złożony z 5 gwiazd (tyle, ilu było członków zespołu) tworzył na niebie literę W (tak jak chiński skrót TVXQ na klawiaturze). Cassisopeia można też skrócić do Cassie. 

EXO
EXO-L 
"L" jest literą, która znajduje się pomiędzy "K" a "M" (jak wiemy, dwa subunity EXO), dodatkowym znaczeniem ma być pochodzenie od słowa "love", co nawiązuję do wzajemnej miłości EXO i ich fanów. 

FT Island 
Primadonna
Bardzo urocza nazwa, nawet jeśli teoretycznie powinna się negatywnie kojarzyć. Pochodzi od tytułu jednej z piosenek z ich pierwszego studyjnego albumu. 

F(x)
?
SM niestety nie wybrało jeszcze oficjalnej nazwy dla fanclubu dziewczyn (co z tego, że zadebiutowały w 2009...). Ale fani przecież muszą się jakoś nazywać, więc nieoficjalną nazwą (przynajmniej najczęściej przeze mnie spotykaną) jest Aff(x)tion, czytane jako affection (uczucie). 

Girl's Generation 
S♥NE
Sone zapisane w hangulu to 소원 (sowon) i oznacza życzenie (wish). Nawiązuje do jednej z piosenek z drugiego mini albumu SNSD, Tell Me Your Wish. Dodatkowo 소원 jest wymawiane jako So One, co mówi nam, że zespół i jego fani to na zawsze jedność.

Girl's Day 
DAI5Y (Daisy)
Tak jak przy większości zespołów, nazwa była jedną z wielu zasugerowanych przez fanów. Daisy (stokrotka) jest symbolem skromności, piękna i niewinności.

GOT7
IGOT7
Fani mówiąc o sobie per IGOT7, dają do zrozumienia że "mają" (got) 7, którą można tłumaczyć jako siedmiu członków zespołu lub też siódemkę, która jest symbolem szczęścia. Chłopcy często nazywają swoich fanów "ahgasae", co jest skróconą wersją zapisu nazwy w hangulu (아이 갓세븐 = 아가새), co ciekawe słowo 아가새 oznacza po koreańsku "pisklę" (baby bird).

IU
Uaena
"U" od "you" po angielsku (również cześć pseudonimu IU), "ae" (애) to "miłość" w sino-koreańskim, a "na" (나) oznacza "ja".

Infinite
Inspirit
Infinite, jako jeden z najfajniej nazwanych zespołów ma również bardzo ładnie nazwany fandom. Słowo inspirit (ożywiać) zostało wybrane przez fanki w głosowaniu (ponad 70% głosów).

Jay Park
Jay Walkerz/Jay Effect
Fani pojedynczo nazywają się Jay Walkerz (Jay ma nawet te słowa wytatuowane na karku), a fandom ogólnie nazywa się Jay Effect (chociaż nie wiem czy oficjalnie). Raper chciał, żeby fani sami wybrali dla siebie imię dlatego pozwolił im na to, po czym wyselekcjonował trzy propozycje i Jay Walkerz wygrało w ostatecznym głosowaniu. 

KARA
Kamilia
Połączenie nazwy zespołu z hiszpańskim słowem familia oznaczającym rodzinę. Bo fani są dla dziewczyn jak rodzina.

MBLAQ
A+
Literka A pochodzi od tego, że wszyscy członkowie zespołu mają taką grupę krwi. + nawiązuje do rozwinięcia skrótu nazwy zespołu (przypomnę: Music Boys Live in Absolute Quality), ta "Absolutna Jakość" może być oznaczana jako A+. 

MYNAME 
MYgirl
Nazwa jak widać trochę nawiązuje do zespołu, ale również na pewno bardzo podoba się fanom, bo cóż może być bardziej uroczego niż nazywanie siebie dziewczyną swojego idola i to całkiem na legalu?

Nine Muses
Mines
Mine (mój, moje) ma reprezentować specjalną więź, która łączy Nine Muses i ich fanów. My + Nine = Mine. Widziałam też tłumaczenie MINE = Nine Muses Is Never End.

NU'EST
L.O./\.E
Trochę trudne do napisania, jednak za nazwą L.O./\.E kryje się ciekawe znaczenie. NU'EST w hangulu jest zapisywane jako 뉴이스트. Gdy zabierzemy wszystkie koreańskie spółgłoski zostanie nam ㄴㅇㅅㅌ. Dlatego V jest pisane jako /\. Na pierwszy rzut oka dziwne, ale pomysłowe.

Rain
Clouds
W końcu nie ma deszczu bez chmur, tak jak nie ma artysty bez jego fanów.

SS501
TripleS
Jak już wiecie, podwójne S w nazwie zespołu oznacza Super Star. Trzecie, dodane S oznacza Supporter (kibic, fan, ktoś kto kogoś wspiera) i tak mamy Super Star Supporter, co ma oznaczać, że fani będą zawsze wspierać swoje super gwiazdy z SS501. 

SHINee 
SHINee World/Shawol
SHINee World to nazwa dla całego fandomu, ale pojedynczo fani nazywają siebie Shawols (skrót od SHINee World). 

Sistar
Star1
Star1 wymawiamy tak jak słowo style (stail), bo 1 czytamy po koreańsku (1 - il). Teoretycznie powinno wyjść coś na kształt "staril", ale zakładam, że "r" się po prostu omija i już się nie czepiam, bo fani sami wybrali sobie taki pseudonim.

Super Junior 
E.L.F
E.L.F to skrót od Everlasting Friends (przyjaciele na zawsze), który oznacza, że SuJu i ich fani będą się przyjaźnić już wiecznie.

T-ara
Queens
To jest oczywiste nawiązanie do słowa tiara od którego wzięła się nazwa dla zespołu.  

Teen Top 
Angel (chociaż nie wiedzieć czemu spotkałam się też z nazwą Andromenda)
Tutaj na szczęście nie bawimy się w układanie bezsensownego rozwinięcia do tak łatwego i uroczego słowa jakim jest Anioł.

ToppDogg
TopKlass
A-Tom zasugerował tę nazwę, bo jak to stwierdził "jeśli oni są ToppDogg, to ich fani są "best class"", stąd też ToppKlass. Często skracane przez chłopaków do "ToppKeul" (탑클래스 = 탑클).

U-Kiss
Kiss Me
Nazwa wzięta z pytania jakie zespół zadaje swoim fankom na występach: Kogo mam pocałować? na co oczywiście słyszą odpowiedź: Kiss Me!, co jest również nawiązaniem do nazwy grupy (you kiss = kiss me).

WINNER
INNER CIRCLE
"Inner Circle" zostało wzięte od samego słowa "winner" (nie ma "winner" bez "inner"), ale dosłownie oznacza jakieś ekskluzywne grono, zamkniętą grupę osób. Pasuje to do samego pojęcia fanclubu, jak i również konceptu z którym zespół zadebiutował. Nazwa skracana do "Incle".

Wonder Girl's
Wonderful
Wonderful = cudowny, dosłownie "pełen cudów". Oprócz oczywistego nawiązania do nazwy zespołu, fani są dla dziewczyn właśnie tacy "full of wonder".

VIXX 
Starlight (ST★RLIGHT)
Fani dla VIXX są jak iskrzące się, błyszczące gwiazdki. "To nie VIXX są gwiazdami, a gwiazdą dla VIXX są ich fani".

ZE:A
ZE:A'S
ZE:A'S to skrót od słów ZE:A Style. Jak przypomnimy sobie co właściwie oznaczała nazwa zespołu, wychodzi na to, że fani określają się jako Styl Potomków Cesarstwa. Jednak nie biorąc tego całkiem dosłownie to pewnie chodziło ogólnie o chłopaków z zespołu, a nie rozwinięcie skrótu. Dodam, że to fani sami wybrali sobie takie imię podczas głosowania na fancafe. 
Myślę, że jeśli jest się czyimś zawziętym fanem i czuje się więź z innymi ludźmi swojego pokroju, to nie zwraca się aż tak bardzo uwagi na nazwę. Zresztą jak mogliście zobaczyć nie ma większych tragedii jeśli o to chodzi. Może niektórzy będą mieć problemy z zmienianiem na liczbę mnogą (bądź na odwrót), może niektórzy mają problem z zapisaniem, może niektórzy nie do końca rozumieją dlaczego nazywają się tak, a nie inaczej, ale nie widzę, żeby fani tych większych grup czuli się w jakiś sposób pokrzywdzeni. Zresztą ważne jest to jaka atmosfera panuje wewnątrz fanclubu i jak dana grupa zachowuje się w stosunku do innych, a nie jak się nazywa. 
I teraz mam do was pytanie: Do jakiego fandomu (lub kilku) wy należycie? 

68 komentarzy:

 1. Baby ~ słodkie - bo wymyślił Bang <3
  E.L.F <3
  Nu'est to wcale bym na to nie wpadła :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Co do Teen Top to kiedyś fani wymyślili sobie Andromeda, ale potem Teen Top ogłosili, że fani nie mają się już tak nazywać i oficjalnie zostało Angels :)

  OdpowiedzUsuń
 3. czasami sięnawet nie zastanawiałam nad nazwami fanomów a co dopiero na ich pochodzeniu, dlatego dziękuję za wyjaśnienie choćby niektórych <3
  a z tych tutaj wymienionych to należę do:
  Hottest, Cassopeia, Melody, Black Jack, V.I.P., BBC, Bestfriend, BANA, B2TY, Baby, EXOtic, Primadonna, aff(x)tion, Inspirit, A+, L.O./\.E., Shawol, E.L.F i Kiss Me...
  dużo tego <3

  OdpowiedzUsuń
 4. B2UTY, Baby, Melody i ELF są wg mnie najsłodsze <3
  nareszcie dowiedziałam się jak nazywają się fani Jay'a ^ ^ Teraz wiem jak siebie nazywać xD ^^
  ale na nazwę fanów Teen Top bym nie wpadła xD
  /Ritsu

  OdpowiedzUsuń
 5. Ciekawa notka, przydatna, już ogarniam do jakich fandomów należą moi znajomi. =w=
  Ja jestem L.O./\.E. C:

  OdpowiedzUsuń
 6. O ile niektóre nazwy zespołów po głębszym wniknięciu w temat są po prostu śmieszne to tutaj znalazło się mnóstwo tych przesłodkich :P

  Na ten moment mogę siebie nazywać Cassie (tak, zgadzam się, to jest słodkie xD), Shawol i od niedawna Exotic :)

  A tak jako ciekawostka, kiedyś przeczytałam, że Cassiopeię wymyślił Changmin; byłam wtedy pod wrażeniem jego inteligencji (połączyć tyle faktów na raz o.O). A i czy Exotics nie wyszło czasem od Simona z EYK? Nie jestem pewna...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że Exotics po prostu wyszło. Łatwo na to wpaść, jest intuicyjne.

   Usuń
 7. Aww *_* Cieszę się że mogę nazywać siebie Shawol <3
  Nazwy są pomysłowe, słodkie *_*
  Dziękuję za notkę!

  OdpowiedzUsuń
 8. Ojej, niektóre są urocze :3
  Tylko, że Tell me your wish jest dopiero na drugim mini albumie Sosiek i drugim albumie, nie na pierwszym ^o^

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Faktycznie, coś mi się pomieszało ^^

   Usuń
 9. SHINee World, Exotic (moim zdaniem to powinna być w końcu oficjalna nazwa), E.L.F.

  OdpowiedzUsuń
 10. * Baby ♥ Oczywiście mój bias ją wymyślił ♥
  * E.L.F ♥ Słodziutka i urocza nazwa ^.^
  * V.I.P ♥ To mi się kojarzy z tym, że wszędzie mogę wejść (czyli tam gdzie Big Bang)
  * Primadonna ♥ Bardzo (według mnie) skromna nazwa i dzięki temu FT Island jest CUTE ♥
  * Exotic ♥ Powinna się przyjąć ta nazwa fandomu, bo BARDZO pasuje do EXO :)
  * A+ ♥ Kocham ich!!!! ♥ Nazwa może nie jest porywająca, ale do MBLAQ i mi ich przypomina
  * Shawol ♥ FAKT - świat jest przepełniony fankami SHINee i to oddaje cały ten urok ^.^

  OdpowiedzUsuń
 11. Ja jestem Baby, Inspirit i Blackajck C:

  OdpowiedzUsuń
 12. Ja należę do BlackJack, S♥NE, V.I.P i Shawol. ♥
  Świetny blog :)

  OdpowiedzUsuń
 13. - VIP :3
  - EXOtic <3
  - Sone
  - BBC
  - L.O./\.E <3
  - Kiss Me <3
  - Aff(x)tion
  - Star1
  - Baby
  - 4nia
  kocham ich wszystkich <33

  OdpowiedzUsuń
 14. VIP, Baby, BBC i Exotic ^^ Czyż nie nazywam się uroczo? Very Important Person Baby i na dodatek jestem taka Exotic i pewnie pracuję dla BBC XD

  OdpowiedzUsuń
 15. INSPIRIT <33333333
  4Nia <3
  Star1 <3
  BestFriend <3
  BBC <3
  BANA <333
  PlayGirlz <3

  I wiele wiele innych =3

  OdpowiedzUsuń
 16. shawol, cassiopeia, exotic, sone

  OdpowiedzUsuń
 17. Ja jestem Inspirit ♥_♥

  OdpowiedzUsuń
 18. a fani Hyuny nazywaja sie Hyunatic albo 4NIA prawda ? :D <3

  OdpowiedzUsuń
 19. Widzę tutaj Moje Baby, Sone, A+ i Boice :3 A zwłaszcza exotic :3 Fajna notka, bo poznałam kilka nazw ; D Będę wpadać!

  OdpowiedzUsuń
 20. Niektóre nazwy są naprawdę oryginalne i trafione.. inne no już mniej xD Ale co zrobić.
  Wow, nawet nie wiedziałam, że f(x) nie mają oficjalnej nazwy ;O Jestem ciekawa dlaczego.. I mogli by już dla EXO fandom zatwierdzić. EXOtic już się przyjął, wszyscy to stosują i fajnie brzmi :3

  Ja jestem Baby, Melody, EXOtic, Inspirit i Shawol~

  OdpowiedzUsuń
 21. A-LIGHT XD
  Aff(x)tion
  I.... czekam na nazwę Bangtan ;)

  OdpowiedzUsuń
 22. Ja jestem BlackJack, V.I.P, LO/\E, Shawol i 4nia. ♥

  OdpowiedzUsuń
 23. Ahh czemu moje ukochane f(x) jest traktowane tak po macoszemu przez SM tego nigdy nie zrozumiem. Dziewczyny zadebiutowały już w 2009, a jeszcze oficjalnej nazwy fanclubu nie mają ;(

  Jestem też S❤NE, Everlasting i Blackjack (Blackjackiem??) i w sumie uważam, że to jedne z najlepiej wymyślonych nazw, szczególnie Blackjack i cały motyw karciany mi przypadł do gustu. Ostatnio coraz bardziej polubiłam też After School, ale muszę przyznać, że Playgirlz/Playboyz mnie na początku odrzuciło strasznie :/ (naprawdę, z pośród tylu nazw oni wybrali to?? aż wierzyć się nie chce, ledwie to piszę bez krzywienia się...)

  OdpowiedzUsuń
 24. Naprawdę nie rozumiem dlaczego SM nie potrafi wybrać nazwy fandomu dla swoich zespołów.. Nie dość, że na EXO trzeba było tyle czekać, to jeszcze nie ma nazwy (nie licząc Exotics, którego używamy sobie nieoficjalnie). Biedne f(x) są z nami od 2009, a dalej nie wymyślili nic ciekawego dla nich. Moim zdaniem porażka ze strony tak wielkiej wytwórni!
  W sumie nie jest źle z tymi nazwami, są chwytliwe i raczej łatwe do odmieniania, ale Playgirlz/Playboyz mnie odrzuca, sama nie wiem dlaczego tak jest. Niektóre nazwy są naprawdę trafione, a inne.. no już troszkę z nimi gorzej. Co do nazwy fandomu NU'EST, to nie wpadłabym na to ;D
  Ojej, dużo tego~ Czasem mam wrażenie, że jestem jakimś dziwolągiem i tylko ja należę, aż do tylu. Zawsze gdy rozmawiam z ludźmi na ten temat, to robią dziwne miny lub po prostu się śmieją.. Jestem: Inspirit, Melody, BBC, Baby, Starlight, Love Beat, A+, Exotic, Jaywalker, Secret Time, Blackjack, S♥NE, STAR1, Aff(x)tion i czekam na nazwę BTS ♥

  OdpowiedzUsuń
 25. Ja jestem:
  - 4Nia
  - Baby
  - V.I.P
  - Boice
  - Exotics
  - Primadonna
  - S♥NE
  - Inspirit
  - Jay Walkerz/Jay Effect
  - Kamilia
  - A+
  - L.O./\.E
  - Shawol
  - E.L.F
  - Queen
  KOCHAM ICH WSZYSTKICH, A NAJBARDZIEJ NU'EST. Oprócz tych u góry jestem jeszcze Love Beat i Secret Time, jeszcze tylko czekam na nazwę BTS. ♥

  OdpowiedzUsuń
 26. Jestem Shawol, Baby i BlackJack ^^ I po trochu V.I.P i E.L.F :D

  OdpowiedzUsuń
 27. Jeżeli mam wybrać tylko 1...
  Ojeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeej
  ......................................................................
  4nia <3

  OdpowiedzUsuń
 28. Ja należę oczywiście do I AM HOTTEST! <333333333333

  OdpowiedzUsuń
 29. Ja jestem Inspirit <3 ale oprócz tego Secret Time i Pink Panda ^^

  OdpowiedzUsuń
 30. U mnie się zaczęło od DBSK i jestem Cassie, ale tylko całej piątki razem~ Shawolem na pewno :3 U-kissów słucham, ale nie chyba jeszcze fangirlem nie jestem. ELF-em nomu nomu, Melody (BtoB hwaiting! <3) i ostatnio odkrywam cudowność Teen Topów *^*

  Każdy członek zespołu posiada osobne fancluby, więc jestem Ryeosomnią (Wookie), MVP (Onew) i Sungie (BtoB) :3

  Swoją drogą, zastanawia mnie, czy jakie aktorzy mają fancluby i czy mają jakieś nazwy..

  OdpowiedzUsuń
 31. Heh :D Ja należę do:
  - Shawols
  -Black Jack
  -BANA
  - S♥NE
  -Kiss Me
  -4Nia
  -Jumping BoA
  -L.O./\.E

  Najbardziej lubię SHINee ,B1A4,BigBang i Nu'Est^^ ale wszystkich ich kocham <3

  OdpowiedzUsuń
 32. V.I.P
  Primadonna
  No i oczywiście BBC <3 (Chociaż ta nazwa jest taka... no ale nie będę narzekała :P)

  OdpowiedzUsuń
 33. Ja jestem Angel.
  A Andromedas mieliśmy się nazywać ^^
  Ale znając Power Voica, który kocha aniołki, to pewnie przez niego jestem Aniołkiem :3

  OdpowiedzUsuń
 34. Hmmm~ Ja należę do VIP, BLACKJACK, Exotic i Baby ^^
  I tak się mały błąd wkradł, w nazwie fandomu NU'EST usunięte są samogłoski a nie spółgłoski ^^

  OdpowiedzUsuń
 35. Jestem oddanym Shawol'em, ponieważ od zespoły SHINee rozpoczęła się moja przygoda z K-pop'em <3 A mój Ultimate Bias to TaeMin z tego właśnie zespołu :3

  OdpowiedzUsuń
 36. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 37. Odpowiedzi
  1. Miałam to samo pisać XD Starlight Fighting! <3

   Usuń
 38. Są jeszcze inne fandomy jak np.
  IGOT7 - GOT7
  Armys - BTS
  Czemu ich nie ma ja się pytam? :D
  Ale ogólnie post bardzo przydatny, dziękuję :)

  OdpowiedzUsuń
 39. Czy ktoś wie, jak nazywają się fani VIXX ? ;/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję Ci ^^ Wesołych Świąt :)

   Usuń
  2. nie ma za co :3 Wesołych Świąt również :)

   Usuń
 40. Ja jestem B2UTY, BBC, VIP, Starlight, Kiss me, Inspirit, no i, tak tylko dodam - Renivas xd

  OdpowiedzUsuń
 41. Ja jestem A.R.M.Y, Inspirit, 4Nia, Exo-L ( <3 ) i...i mam własnie pytanie. Got7 (jako mój ulubiony zespół <3)
  wybrali już oficjalną nazwę? Bo wiem, że istnieje takie coś jak Igot7, ale nie jestem pewna...ktoś może dokładnie wie? <3

  OdpowiedzUsuń
 42. Ja jestem A.R.M.Y, Inspirit, 4Nia, Exo-L ( <3 ) i...i mam własnie pytanie. Got7 (jako mój ulubiony zespół <3)
  wybrali już oficjalną nazwę? Bo wiem, że istnieje takie coś jak Igot7, ale nie jestem pewna...ktoś może dokładnie wie? <3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. IGOT7 to oficjalna nazwa dla fandomu GOT7. :)

   Usuń
 43. Bardzo ciekawy post :)
  Ja należę do B2UTY ( w ogóle B2ST, najlepsi XD ), V.I.P, BBC, BlackJack, Baby, EXO-L, Kiss me i LO/\E ^^ No i E.L.F xd Ahh, Shindong xd Przepraszam.. xd Co do bias'ów z tych zespołów ( moich bias'ów xd ) hmm.. B2ST : o Boże nie każcie mi wybierać xd, BIGBANG : T.O.P, Block B : P.O, 2NE1 : CL, B.A.P : Bang xd EXO: Luhaan..? U-KISS.. no i tu mam probleeem, bardzo duży XD Kevin, Kiseop, czy Jun ^^ :O NU'EST: Ren, bez żadnych wątpliwości, moja kochana kobieta xd Słuchaj koleś, jego wahające się męstwo to jego sprawa :> Co do SUJU: Siwoooooooon ^^ I to tyle xd I tak nikt tg nie przeczytaa ;__; Eee, taam xd

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja przeczytałam :P boom~~ też mam problem z wybraniem biasa z B2ST >_< waham się pomiędzy Kikłakiem i Doojoonem :3 z resztą nigdy mi się nie zdażyło żebym od początku była pewna jakiegoś biasa xD no może oprócz Onew z SHINee <3 ... do tej pory zastamawiam się kto jest moim UB :D

   Usuń
 44. Kurczę, sama nie wiem po co piszę ten komentarz, i tak nikt tego nie przeczyta xd Eee tam .__.
  Mój ulubiony k-pop'owy boysband to EXO ^^ Wiele osób ich krytykuje... , khe, khe cytuję xd : "Kurdę, ale do dupy, na koncertach ino playback.. Ja pierdzielę, te Wolf to porażka ;-; i taaaaaak dalej. Ja jednak mimo wszystko jestem i będę EXO-L. No tak, ale trzeba się wytłumaczyć.. Czemu akurat EXO ? No co, zwykli koreańscy chłopcy, ktoś by powiedział.. Nie~ Najbardziej fascynuje mnie to, że każdy z nich jest inny.. Logiczne, ale.. nie wnikajmy ._. D.O to taki słodki nieśmiały chłopiec, Kai- ee.. to ten seksowny pan xd , Sehun- pan od derpów.. Czasem naprawdę rozśmieszają mnie do łez.. Czasem płaczę przez nich ze smutku.. to jest piękne, naprawdę ^^Dzięki nim codziennie się uśmiecham :) Prócz tego lubię ich muzykę i w ogóle xd Co do bias'aa .. Kurdee.. ciężko. Kiedyś był nim Kris, potem Luhan.. teraz to chyba Tao, albo D.O :) To tyle o EKSOŁ xd
  Drugi boysband to B2ST ^^ I tu mam problem dotyczący kwestii wyboru bias'a.. Jestem uzależniona od ich muzyki, to był mój pierwszy k-pop'owy zespół .. *wzruszenie* W tym zespole jestem chyba najbardziej obeznana xd Aczkolwiek 12:30 jakoś mnie nie porwała ._. ;/
  To teraz BIGBANG~ OMG, OMG, OMG ile feelsów xd Za niedługo comeback, ale się jaram xd Ok.. spokój. Moim bias'em jest najgorzej śpiewający oraz najgorszy tancerz w zespole - tam ta ra ram ta daaaam - T.O.P ^^ Najseksowniejszy mężczyzna Korei Południowej. Kiedyś faworyzowałam G-Dragon'a. Tsaa, swag xd Co do ich muzyki, wolę takie kawałki, jak : Haru Haru, Lies, Blue, czy ewentualnie Monster. Wolę je od takiego Fantastic Baby na przykład xd Lubię także ich jako solowych artystów. Oczywiście, jeśli chodzi GD no to nie ma sobie mocnych xd Moim zdaniem! xd
  NU'EST -... REEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEN moja kobieto <3 Przepraszam . . . Jeden z moich ulubionych k-pop'owych zespołów :) Tak co do bias'a.. REN~ xd Zaskoczeni, co ? lol ._. OK, co do samej muzyki.. Lubię, nie jest może dla mnie idealna, ale lubię ^^ Faworyzuję Hello :) Aczkolwiek chłopacy chyba najbardziej kręcą mnie z charakteru xd Polecam obejrzeć, na kanale Tłumaczenia Happyrainbow, trzy części NU'EST LO/\E STORY z polskimi napisami.. ja pierdzielę, po obejrzeniu tg programu należy udać się do psychologa xd Uwielbiam chłopaków... aww xd
  U-KISS .. kurde, z tym zespołem to u mnie różnie bywało xd Moim bias'em był Kibum, kiedy odszedł przestałam ich słuchać xd Tak samo było później z Dongho. Obecnie kocham Jun'a, maknae słodkiego takiego xd Co do piosenek, w większości niezbyt mi podchodzą, niestety xd Mój ulubiony singiel to Believe :) To tą piosenkę poznałam pierwszą teeeż xd ( w sensie, że od U-KISS, lol ).
  SUJU - jeeeeej, Donghae, mój mężu xd Co do muzyki Junior'ów ehh.. średnio, oj średnio xd Aczkolwiek This Is Love, to mym zdaniem majstersztyk. Kiedyś mym bias'em był Siwon.. kurde ._. Jaaaak ?! ~ lol no. Nie znam się za dobrze na nich, więc nic tu nie napiszę więcej, bo tylko coś palnę ;-;
  B.A.P - tu tez zbytnio się nie znam lol xd Biasuję ( wymyśliłam teraz to słowo ^^ ) Bang'a i Zelo.. Zelo'ego ?
  To teraz może girlsbandy :
  2NE1 - mój ulubiony ^^ Tu nie potrafię wybrać pomiędzy CL, a Darą. Ich piosenki, niemalże wszystkie przypadają mi do gustu. Od Iam the best, po Come Back Home, czy Gotta be you - uwielbiam :> Na tych tekstach uczę się też czytać hangul, więc c: Kocham, nooo. O Dżizys jeszcze zostanę homo przez nie.. xd Nie, no żartuję no ;-;
  SNSD - Yoona :) Tyle, nie znam się xd
  AOA- Jimin ^^
  SISTAR - Soyu
  eee.. T-ARA - Jiyeon ^^ Mój drugi ulubiony girlsband , zaraz po 2NE1 :) OOOOOOO Lovey-dovey dovey o-o-o xd

  I TAK NIKT TG NIE PRZECZYTA, lol no._. Sory za błędy, na szybko pisałam, z nudów xd

  OdpowiedzUsuń
 45. Jestem A.R.M.Y i BlackJack

  OdpowiedzUsuń
 46. SHINee World i A.R.M.Y <3

  OdpowiedzUsuń
 47. Czy Seventeen też mają swój fandom i jak się nazywa?

  OdpowiedzUsuń
 48. V.I.P oczywiście <3 na pierwszym miejscu na zawsze
  No i IGOT7 :3

  OdpowiedzUsuń
 49. Jestem Bestfriend <3,a po trochu E.L,F, Angel, BABY, V.I.P i Boice.

  OdpowiedzUsuń
 50. Wie ktoś może jak nazywa się fandom NCT U?
  I przy okazji, jak to się czyta? (W sensie NCT U, bo mam z tym problem </3)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czyta się Ensiti ju, tak chłopcy z zespołu czytają przynajmniej, wiesz po angielsku ;D

   Usuń
 51. Wiecie może jak się nazywa fandom iKon? Z góry dziękuję ;33

  OdpowiedzUsuń
 52. Jestem Shawol,V.I.P,A+..ech jeszcze kilka ale nie będę przynudzać <3

  OdpowiedzUsuń
 53. A ja zaliczam się do A.R.M.Y <3 Lubię inne zespoły i ich piosenki, ale nie jestem z nimi związana XD

  OdpowiedzUsuń
 54. Ja jestem A.R.M.Y., Blink (BlackPink), ONCE (TWICE) i Shawol ♡ :3

  OdpowiedzUsuń