Fotolista - Idole z tatuażami

Wbrew pozorom wielu k-popowych idoli ma tatuaże. Trochę to dziwne, w końcu nie wolno im się umawiać, imprezować, odkrywać przesadnie swoich ciał, a deprawować nieletnich trwałymi rysunkami na ciele to już można? Myślę, że na to jest przymykane oko. Im starszy idol, tym na więcej agencja mu pozwala (co również tyczy się innych zakazów) i jeśli to nie jest nic szpecącego to dostają pozwolenie. Bo wydaje mi się, że przed pójściem do tatuażysty muszą to przedyskutować, chociażby z managerem. Ale tak jak mówiłam, pełnoletnie gwiazdy nie powinny mieć z tym problemu, chyba, że cały czas trzymają się niewinnego image'u.


Jako ciekawostkę dodam, że zrobienie sobie tatuażu w Korei w profesjonalnym salonie nie należy do najłatwiejszych zadań, bo... jest nielegalne. Teoretycznie nie ma żadnych uregulowań prawnych dotyczących samego posiadania tatuażu, ale prawo głosi, że taki zabieg mogą wykonywać tylko lekarze. Także, jeśli ktoś chce zrobić sobie tatuaż w Korei, musi się najpierw naszukać w internecie, później umówić z tatuażystą i pojechać w jakieś nieznane nikomu miejsce. Nawet jeśli jest to konserwatywny kraj, ludzie nie są jakoś specjalnie uprzedzeni do wytatuowanych ludzi. Myślę, że jeśli chodzi o przesadną ilość permanentnych rysunków na ciele, stereotypy są podobne w każdym kraju. 
Jednak wracając do naszych idoli: Zrobiłam listę tych, którzy mogą się pochwalić (pokaźnymi lub mniej) tatuażami. W miarę możliwości dodam również ich znaczenia. 


Jay Park
No tak, na pierwszy ogień idzie raper Jay Park, który ma na swoim ciele dość sporą kolekcje tatuaży. Pierwszy zrobił sobie w 2010 roku i teraz właściwie jest od nich uzależniony. Chyba najbardziej pokaźnym okazem jest rękaw zrobiony na całą lewą rękę. Pokażę wam z bliska kilka jego tatuaży, chociaż z roku na rok jest ich coraz więcej:


AOM - Jay należy do grupy b-boyów, która nazywa się Art Of Movement Crew. Tą nazwę wytatuował sobie jeszcze w całości dwa razy.Always Come Proper 1955 60 87 89 - Tatuaż jest umiejscowiony po lewej stronie klatki piersiowej co ma oznaczać, że Jay ma te słowa zawsze blisko swojego serca. Liczby to lata w których urodził się on, jego młodszy brat i ich rodzice. Pod tym napisem dodał po jakimś czasie kolejne liczby (206425) czyli numer kierunkowy do Seattle (miasto z którego pochodzi). I tak wszystkie te napisy są teraz zakryte głową lwa, ale o tym za chwilę. JWalkerz -  JayWalkerz to oficjalna nazwa fanclubu Jaya6 gwiazdek na szyi.Pod obojczykiem napis Heart Of A Lion
Niżej na klatce piersiowej napis I am Truly Blessed and I Chose to Live Positively EVERYDAY, co zostało lekko przykryte przez niemałą głowę lwa, która obecnie łączy się z rękawem. 
Wielki napis Pasion/Pleasure na żebrach.Na dłoni napis NEW BREED (również nazwa jego albumu) i na palcach litery składające się na wyraz LIFE.Ostatnio zrobił też sobie ogromnego anioła (2 anioły?) na żebrach z drugiej strony.
No i piękny rękaw, który składa się z wielu ważnych dla Jaya symboli i wyrazów, nawiązujących głównie do  jego rodziny, przyjaciół, pasji i kariery. 


Hyuna (4Minute)
Hyuna ma nad lewą łopatką napis My mother is the heart that keeps me alive (Moja mama jest sercem, które trzyma mnie przy życiu) z kilkoma gwiazdkami. Ostatnio zrobiła sobie również dwa nowe tatuaże. Są to słowa po łacinie, pierwsze tp tempus (czas) i drugie Fatum (przeznaczenie).
Bang Young Guk (B.A.P)
Na lewej łopatce ma napis Do what you like and luv What you do (rób to co lubisz i kochaj to co robisz). Zico (Block B)
Zico pod prawym obojczykiem ma dość spory napis John the Apostle (Jan Apostoł) i zaraz obok portret swojej mamy. Narsha (Brown Eyed Girls)
Narsha wytatuowała sobie uroczą gwiazdkę na nadgarstku, dwa skrzyżowane piórka na lewej łopatce i klucz wiolinowy na stopie. Możliwe, że na również mały napis na nodze, zaraz nad kostką, ale nie mogę znaleźć wyraźnych zdjęć. C.A.P (Teen Top)
Ma 3 (?) tatuaże. Jeden to napis Carpe Diem (Chwytaj Dzień) nad prawą łopatką, drugi to niezdenazyfikowane coś (jeśli ktoś wie co ten tatuaż przedstawia to proszę mnie oświecić) na karku, a trzeci to anioł na plecach (chłopak sam go sobie zaprojektował). Jest jeszcze "podejrzewany" o dwa nowe tatuaże, jeśli jakaś Angel wie coś w tym temacie, to niech da mi znać w komentarzu: Jaejoong (JYJ)
Ten też ma pokaźną ilość dziar. Od początku: 


Pierwszy został zrobiony napis TVfXQ SOUL.
Później klucze wiolinowe zrobione ze zdań: The pleasure of the mighty are the tears of the poor i A song will outlive all sermons in the memory (nie chcę tego tłumaczyć, bo to są dość poważne cytaty, a nie chciałabym się pomylić, jeśli ktoś chce, to mogę ewentualnie wytłumaczyć znaczenie). Oraz pod spodem zdanie Hope to the end (Nadzieja do końca). Następnie zostały dodane cienie mające wyglądać jak skrzydła. 0126 0204 zapisane w rzymskim systemie liczbowym - daty urodzenia (dwie, bo Jaejoong był adoptowany i jego prawdziwa data urodzenia została ujawniona przez jego biologiczną matkę później, chociaż jakaś Cassie mogłaby to wytłumaczyć, bo nie jestem pewna)Deferto Neminem (Nie oskarżać nikogo) z Hamleta i Always keep the faith (Zawsze trwaj w wierze).Dodane napisy MICKY i JUNSUPionowy napis wzdłuż pleców w języku niemieckim Ohne Glauben bist du tot (Jesteś martwy bez wiary)Napis na przed ramieniu: 
A man falls in love through his melody, a woman through her singing voice 
(Mężczyzna zakochuje się dzięki swojej melodii, a kobieta przez swój śpiewający głos)

Ma też motylka na klatce piersiowej i kolejny napis, ale widziałam tylko TO zdjęcie, więc możliwe, że to nie na stałe.


Lee Hyori
Artystka ma (prawdopodobnie) 3 tatuaże. Napis Walk lightly in the spring, mother earth is pregnant (Stąpaj lekko wiosną, matka ziemia jest wtedy w ciąży), symbole oznaczające księżyc i dwa słońca (?) i słowo LOVE na karku. Jia (Miss A)
W sumie nie wiem ile Jia ma tatuaży. Jestem pewna co do tego na palcu i do diamentu za uchem:Ale co do tych, to nie umiem ocenić, możliwe, że są sztuczne (oczywiście jeśli ktoś wie coś więcej, to proszę o komentarz): Kris (EXO-M)
Kris i jego tatuaż, którego jeszcze nikt nie widział w całości. Chodzą plotki, że prawdopodobnie przedstawia Skorpiona Borneo, który nawiązuje do jego znaku zodiaku. BoA
Posiada dwa tatuaże. Ozdobną literkę B na plecach i Chiara na nadgarstku (co jest jej imieniem ze chrztu i oznacza czysty)Kahi
Była liderka After School ma kilka tatuaży. Gwiazdki na każdym nadgarstku, wzorek u dołu pleców i na karku napis Born with your Blessed (urodzona z twoim błogosławieństwem, chociaż słyszałam, że lepiej by brzmiało blessing zamiast blessed) z dużą gwiazdą i liczbami 1908 (co również jest dziwne, bo Kahi urodziła się w 1980..). Junhyung  (B2ST)
Junhyung wytatuował sobie trzy napisy. Jeden pod prawym obojczykiem, Born again still your son (Urodzony ponownie nadal będę waszym synem) dedykowany jego rodzicom, drugi na wewnętrznej stronie przedramienia po łacinie: Carpe diem, quam minimum credula postero (Chwytaj dzień, wierząc jak najmniej w przyszłość) i trzeci na ramieniu: If I die tommorow I would never regret (Jeśli umrę jutro, nie będę niczego żałować).


Przepraszam, ale Yoseob musiał się tutaj znaleźć: 


Taeyang 
W sumie to jestem pewna tylko 3 tatuaży Taeyanga. Jeden to spory krzyż na żebrach, drugi to maleńka gwiazdka na dłoni, a trzeci to jakiś chrześcijański obraz, bo można się tam dopatrzeć Jezusa w koronie cierniowej. Changsub (BTOB)
W sumie nikt nie jest do końca pewny co Changsub ma napisane na prawej łopatce, bo tylko raz pokazał swój tatuaż w całej okazałości (w BTOB Diary), jednak nie zrobili zbliżenia. Choć ludzie mówią, że napis głosi Don’t Be Defeated From Yourself  (Nie zostań pokonany przez samego siebie). Yang Hyun Suk
Najbogatsza gwiazda w Korei pokazuje przywiązanie do swojej własnej firmy (napis YG Family). Do tego za pomocą innego tatuażu również miłość do swojej żony i córki: 
Amber (f(x))
Amber ma dwa tatuaże. Jeden to słowa Faith (wiara) i Pray (modlitwa) tworzące krzyż. A drugi to jakiś spory napis na plecach, jednak z uwagi na styl jaki reprezentuje Amber, nie został jeszcze odsłonięty. Shindong (Super Junior)
Na ramieniu ma wizerunek pierrota i napis A Friend in need is A Friend indeed (Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie). Ten wzór wytatuowało sobie również 3 jego przyjaciół: Kangin (Super Junior)
Kangin ma wytatuowany napis Actions are more precious than words (Czyny są ważniejsze niż słowa). Niestety wkradł się błąd i zamiast słowa precious mamy prection...Sungmin (Super Junior)
Sungmin również sprawił sobie tatuaż, w dolnej części pleców. Skrzydło i jakiś napis, ale nie wiem jaki (może jakiś ELF wspomoże?). G-Dragon (Big Bang)
Na sam koniec zostawiłam kolejnego idola uzależnionego od tatuaży:


Napis to fast to live too young to die (za szybki by żyć, za młody by umierać).Na lewej ręce słowo moderato (włoska nazwa terminu muzycznego oznaczającego umiarkowane tempo), a na prawej vita dolce (po włosku: słodkie życie) i niżej rysunek przedstawiający serce autorstwa Keitha Haringa. Kula z anime Dragon Ball z 8 gwiazdkami. Na lewym boku napis Mind Control, a na prawym wielki Forever Young.Jeden z nowszych nabytków, może oznaczać miłość, sławę (f od fame) i pieniądze. Nie mam pojęcia co to może oznaczać.Data urodzenia Smoka (18.08.1988).Z ostatnio robionych tatuaży możemy też zauważyć koronę pod moderato i spore kontury krzyża na lewej łydce. 

Oczywiście to nie wszyscy idole, którzy mają tatuaże. Sądzę, że wielu z nich ma je w mało widocznych miejscach albo nam ich jeszcze nie ujawniło. I na pewno takie osoby jak GD czy Jay Park będą stale powiększać swoją kolekcję. W niektórych wypadkach miałam problemy między rozróżnieniem prawdziwego tatuażu od tego sztucznego. Wiecie, teraz jest taka moda na "chwilowe" tatuaże i mogliśmy to już zobaczyć w niejednym teledysku. 


A wam podobają się tatuaże na stałe u idoli? Czy wolelibyście, żeby zostali przy tych sztucznych? A może jest jakiś tatuaż z wyżej wymienionych, którym sami byście nie pogardzili na swoim ciele? 

37 komentarzy:

 1. WOW *.* G-Dragon ma chyba najwięcej :D
  Nawet mi sie podobają niektóre :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jay Park ma najwięcej, bo sama liczyłam. Ostatnio zrobił sobie jeszcze jeden tatuaż. Ten "rękaw" tatuaży to nie jest jeden tatuaż, więc ma więcej niż GD. G-Dragon ma 15 tatuaży, a gdyby "rękaw" tatuaży Jay Park'a policzyć jako jeden to byłoby również 15, ale to nie jest jeden jeden tatuaż.

   Usuń
 2. Dzięki tobie dowiedziałam się że Changsub ma tatuaż. Przeżyłam szok bo nie sądziłam że ktoś z BTOB ma tatuaż. ( podejrzewałabym o to Peniela xDD ) Bardzo przydatna notka. Można dowiedzieć się czegoś więcej o znaczeniu tatuaży idoli. Wydaję mi się że Yoochun z JYJ też ma tatuaż identyczny jak Jaejoong. :) Zobacz tutaj :3
  http://3.bp.blogspot.com/-m7ujeHOcjDA/UV54FGhj9cI/AAAAAAAAAc0/Tow94U8zJXg/s1600/%257E+%25EB%258F%2599%25EB%25B0%25A9%25EC%258B%25A0%25EA%25B8%25B0+%2528564%2529.jpg

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ilhoon również ma teraz tatuaż na piersi 3:13 widać dokładnie,że ma
   https://www.youtube.com/watch?v=scZXW1K3sCw&feature=youtu.be

   Usuń
  2. Teraz już nawet Hyunsik ma tatuaż, nie wspominając o wielkim dziele na przedramieniu Changsuba i większej ilości tatuaży u Ilhoona. :D

   Usuń
 3. Mnie się podobają tatuaże, które mają jakiś sens i prawdziwe znaczenie, tak jak właśnie dedykowane swoim rodzicom, czy zawierające jakieś motto, którym dana osoba się kieruje. Osobiście chciałabym sobie zrobić taki tatuaż, jak ma Bang YongGuk, aby wyrazić mój szacunek do niego, ale jeszcze nie jestem pewna. Wiem na pewno, że będę mieć logo B.A.P na prawym nadgarstku i napis 4ever Baby.
  A tak btw. Idiom: A friend in need is a friend indeed jest częściej tłumaczone jako: prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie. Przynajmniej ja się spotkałam tylko z takimi tłumaczeniami. :)
  Bardzo fajny artykuł ^^

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiedziałam, że to jest jakieś przysłowie i miałam to później sprawdzić, ale zapomniałam i zostawiłam jak jest, już poprawiam :D

   Usuń
 4. Mmm tak, Yoochun ma nawet kilka tatuaży. Tutaj jest podobna fotolista: http://parkyoochunsgfc.com/2012/12/07/7dec2012-others-lets-understand-yuchuns-tattoo/

  Ja osobiście nie mam nic do tatuaży. Lubię takie małe, subtelne, mające jakieś znaczenie. Nie lubię natomiast takich bardzo pokaźnych (jak np. rękaw Jaya).

  A i u Bang Young Guka nie powinno być tłumaczenia: "Rób to co LUBISZ..."?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Te literówki mnie wykończą, już zmieniam, dziękuję za poprawienie ^^'

   Usuń
  2. Mmm tak myślałam, że to z jakiegoś roztargnienia czy coś w ten deseń :P

   Usuń
 5. Chyba pomyliłaś się w dacie urodzin GD z tym zdjęciem urodzin smoka ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Racja, 18 zamiast 08. Idę jeszcze z dwa razy przeczytać tego posta, bo te błędy to jakaś paranoja, tak to jest jak się piszę posta i jest się śpiącym... Ale dziękuję za poprawienie ^^

   Usuń
 6. W sumie nie wiedziałam że aż tylu idoli ma tatuaże. Lekki zdziw szczególnie w przypadku shindonga z SuJu. Jakoś nigdy nie zauważyłam tego tatuażu. Nie mam nic do ludzi z , natomiast same tatuaże są dla mnie czymś średnio fajnym. Jeśli jest to jakiś motto czy mały symbol to bardzo mi sie podobają. Można je łatwo usunąć i nie widać blizn. Ale te jak ma GD czy Jay Park to jest to moim zdaniem lekko straszne. No bo to przecież na całe życie a zazwyczaj na starość się żałuje. Sama chciałabym mieć jeden tatuaż ale byłby to mały napis.

  Serio fajna notka. XD

  OdpowiedzUsuń
 7. Jejku , świetna notka :) Dużo się mogłam dowiedzieć ;) Dziękuję bardzo ^.^

  Zgadzam się z osobą powyżej, to troszkę straszne :) Jednak ja także chciałabym mieć mały napis na nadgarstku "Juui <3 " bo jestem bardzo przywiązana do mojego pseudonimu.

  Dziękuję jeszcze raz za notkę ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo ciekawe ;)

  Co do CAPa, jego tatuaże to była odwieczna zagadka wszystkich Angels: wiadomo że ma, ale nie wiadomo co. Bardzo lubi tatuować anioły (ciekawe czemu XD), te dwa ostatnie są nowe, i są na pewno :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Tatuaże Hyuny są piękne ♥ a GD i Jay Park mają ich naprawdę dużo ;O ale i tak ich kocham ♥

  OdpowiedzUsuń
 10. Niektóre są fajne jak klucz wiolinowy Narshy ale niektóre to już lekka przesada.
  Na pewno nie zrobiłabym sobie tatuażu z imionami tak jak to zrobił Jaejoong.
  Mi się właśnie podobajają tatuaże idoli bo nie ma ich aż tak wielu bo Korea to przecież dziwny kraj :):)

  OdpowiedzUsuń
 11. Dzięki Tobie dowiedziałam się, że Bang ma tatuaż. Nie miałam pojęcia, że sobie zrobił. ♥

  OdpowiedzUsuń
 12. A Jonghyun z SHINee ma czy nie?

  OdpowiedzUsuń
 13. Nominowałyśmy cię do The Versatile Blogger Award :)
  informacje masz tutaj ---> http://kpopdependency.blogspot.com/2013/07/the-versatile-blogger.html

  OdpowiedzUsuń
 14. Nominowałam Cię do Versatile Blogger, po szczegóły zapraszam na: http://panienkahoshi-scenariusze.blogspot.com/2013/07/the-versatile-blogger.html

  OdpowiedzUsuń
 15. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mój blog to nie miejsce na darmową reklamę.

   Usuń
 16. GD ma chyba jeszcze tatuaż na lewej ręce pod napisem moderato http://www.gurupop.com/post/165667-GD-HAS-A-NEW-TATTOO + świetna notka :>

  OdpowiedzUsuń
 17. Bora ma też prawdziwy tatuaż :) http://www.soompi.com/2012/04/10/sistars-bora-reveals-provocative-tattoo/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. http://oi42.tinypic.com/11sld3k.jpg

   To jest screen z występu Sistar z "Alone" na Gayo Daejun 2012. Jak widać, po tatuażu Bory nie ma śladu.

   Usuń
 18. Tatuaż ma też 5zic z M.I.B
  http://24.media.tumblr.com/tumblr_m63oaeHGaI1ryjlcdo2_500.png

  OdpowiedzUsuń
 19. Tatuaże Changsuba (i klaty innych xD) http://www.gurupop.com/post/227624-WARNING-thriller-photo-shoot-everyone-shirtless-and-yes-ilhoon-shows-his-abs-and-minhyuk-and-hyunsik-AND-EVERYONE

  OdpowiedzUsuń
 20. Wiedziałam o kilku tatuażach GD i już myślałam, że chłop ma tego dużo, a tu jeszcze kilka nowych xD
  Mi się tatuaże bardzo podobają, ale muszą mieć jakieś znaczenie i być w fajnym miejscu. Najlepsze są w okolicach rąk, nadgarstków, przedramion. Też chcialabym miec kilka tatuaży, ale muszę to dokładnie przemyśleć, żeby potem nie żałować :D Na pewno zdecyduje się na jakiś napis na lewym przedramieniu i gwiazdę, ale jeszcze nie wiem gdzie^^

  OdpowiedzUsuń
 21. moim zdaniem u G - Dragona f oznacza przyjaciół (f od friends), a dwa krzyżyki nad pępkiem przypominają emotikona XoX ;)

  OdpowiedzUsuń
 22. minhyun z NU'EST ma bodajże napis LOVE na żebrach,tuż nad biodrami

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. znalazłam zbiór gifów z dowodem,widać że to trwały,musiał go gdzieś p wyjściu sleep talking zrobić,potem jeszcze można wyłapać że tatuaż z logo fandomu ma ten znak odwrócone V zrobione na różowo,http://athene-of-wraiths.tumblr.com/post/79769394964/nuest-stuff-aka-my-favorite-move-ever tutaj widac głównie na stylizacji w zielonych ale w necie wyłapie się jeszcze jak ma inne,i baekho ma na pewno gwiazdkę na klatce piersiowej i chyba jeszcze coś

   Usuń
  2. Minhyun nie ma tatuażu, był on narysowany tylko na potrzeby teledysku-każdy z członków miał ten napis.

   Usuń
 23. C.A.P. ma jeszcze jakiś nowy na lewej ręce. Hyuna też ma dwa nowe. Krzyż i coś na ramieniu.

  OdpowiedzUsuń
 24. Amber ma nowy tatuaż.
  https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xap1/v/t1.0-9/10649597_648678998563489_7390563036374141304_n.jpg?oh=5101d4209c4fddf1b32073b66d057988&oe=54D9F152&__gda__=1423749262_04932f2cb2978d433704dfa92e5394c4
  https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpa1/v/t1.0-9/1919667_648679018563487_9113056909242606897_n.jpg?oh=cfbe6bed23611e109a665d9ff28d753b&oe=55110D04&__gda__=1427880761_149e3ed7148fc51e4dec4489651dd66b

  OdpowiedzUsuń