Pierwszy poważny skandal Ailee

Dzisiaj rano lekko wstrząsnęła wszystkimi informacja o pierwszym poważnym skandalu, w który została zamieszana jedna z najlepiej aspirujących obecnie solistek, Ailee. Wszystko zaczęło się od tego jak allkpop opublikował ten artykuł z nagimi zdjęciami artystki, które "zostały znalezione na anonimowym forum". Ailee obecnie przebywa w Japonii, więc musiała się nieźle zdziwić gdy doszło do niej co się dzieje w internecie pod jej nieobecność... 


Myślę, że najlepiej wyjaśnią wszystko poniższe artykuły z bloga NetizenBuzz, a przy okazji będziecie mogli się dowiedzieć co sądzą o tym koreańscy internauci. W końcu jeszcze niedawno Ailee była jedną z ulubienic publiczności, chwaloną za talent i nie mieszanie się w żadne skandale... 


 • "Wszystkie nagie zdjęcia są prawdopodobnie Ailee" - jak podaje allkpop

1. [+642, -37] Słyszałem, że opublikował to jej były chłopak. Co za skończony skur****

2.[ +542, -38] Rozumiem, że była wtedy młoda i niedojrzała, ale nie rozumiem dlaczego zrobiła sobie takie zdjęcia... Nie łapię czemu dziewczyny zgadzają się, gdy jakiś facet poprosi o zrobienie czegoś takiego. To oczywiste, że będą im później grozić i szantażować. 

3. [+445, -10] O mój Boże, co się dzieje... 

4. [+78, -1] Jest dowód na to, że to ona, bo ktoś zrobił screeny z jej starych video i pokój wygląda tak samo.

5. [+71, -2] Nieważne czy to zrobił jej chłopak, dlaczego najpierw w ogóle zrobiła sobie takie zdjęcia... 

6. [+52, -27] Ale Ailee jest Amerykanką i ma trochę śmielszy wizerunek, więc to nie jest aż tak szokujące dla mnie... To jakby zagraniczna gwiazda miała skandal. Skandal z IU był właściwie bardziej zaskakujący. 

7. [+43, -10] W takim momencie Ailee powinna zachować spokój i powiedzieć coś w stylu: "Mam niezłe ciało, prawda?". Wtedy ludzie ruszą dalej i o tym zapomną.

8. [+41, -3] Czemu w ogóle zrobiła sobie takie zdjęcia... 

9. [+34, -3] Ailee śpiewa "I will show you" 

10. [+24, -4] Ten facet jest skur**** za rozprzestrzenienie, jednak Ailee jest równie odpowiedzialna za zrobienie tych zdjęć...


Nie trudno było się domyśleć jak ta informacja musiała zszokować wszystkich, którzy zaczęli zastanawiać się kto udostępnił te zdjęcia i dlaczego Ailee je w ogóle zrobiła. O dziwo nie pojawiły się negatywne komentarze przepełnione nienawiścią i całkowitym potępieniem za tak gorszący czyn (których w końcu mogliśmy się spodziewać po koreańskich internautach), a nawet kilka osób wzieło Ailee w obronę. 
Jednak to nie był koniec niespodziewanych informacji, bo jakiś czas później koreańska agencja prasowa Dispatch (ci odpowiedzialni za ujawnienie wielu skandali z udziałem koreańskich gwiazd) dorzuciła swoje 3 grosze do całej sytuacji: 

 • Dispatch ujawnia swoją rozmowę z byłym chłopakiem Ailee


Rozmowa telefoniczna z 19 lipca 2013 roku: 

E(x): Mam kilka zdjęć Ailee. Zastanawiam się, czy bylibyście tym zainteresowani. 

D(ispatch): Jakiego rodzaju są to zdjęcia? 

E: Jest zupełnie naga. Nie ma nic na sobie, stoi przodem i tyłem... 

D: A jakie jest ich źródło? 

E: Dostałem je prosto od Ailee.

D: Ailee ci je dała? Dlaczego? 

E: Byłem jej chłopakiem. 

D: Otrzymałeś jej nagie zdjęcia poprzez jakiś komunikator? 

E: Tak. 

D: I chcesz je ujawnić? 

E: Tak, to mam na celu.

D: Sprzedawanie zdjęć które dostałeś prywatnie może cię wpędzić w kłopoty. Nie powinieneś ich oferować mediom. 

E: Ah, rozumiem. Różnicie się od innych stron. Zadzwonię gdzieś indziej. 

D: To co jest tutaj ważne to fakt, że to co robisz jest niebezpieczne. 

E: To nie jest nielegalne. 

D: To jest nielegalne. To jej życie prywatne, więc może cię za to pozwać. Każde media, które kupią od ciebie te zdjęcia zrobią źle. Sugerujemy, żebyś na tym poprzestał. 

E: Rozumiem. 


1. [+618, -12] Czy on zwariował? Jak mógł pomyśleć o zarobieniu pieniędzy dzięki nagim fotkom swojej byłej dziewczyny? Mocno wątpię w to, że jest normalną istotą ludzką.

2. [+407, -11] Więc jednak zostało potwierdzone, że to Ailee...

3. [+342, -13] Głupia kobieto, czemu zrobiłaś sobie takie zdjęcia i wysłałaś je swojemu chłopakowi... Co on chciał tym osiągnąć? Myślałaś, że będzie się z tobą umawiał już zawsze? Oszalałaś.. Żałośni faceci tacy jak on powinni zostać ukarani przez karmę w przyszłości

4. [+73, -5] Dispatch buduje sobie naprawdę przyjazny wizerunek 

5. [+45, -0] Czyli w takim razie to allkpop kupił te zdjęcia... 

6. [+43, -5] Ciekawe ile te strony mu zaoferowały, że w ogóle pomyślał o sprzedaniu ich 

7. [+42, -6] Co za śmieć... Osoba, która zasługuje na nienawiść to on, a nie Ailee

8. [+38, -4] Mam nadzieję, że Ailee wyjdzie z tego obronną ręką... i mam nadzieję, że ludzie przestaną się interesować takimi sprawami, żeby inni bezwartościowi mężczyźni jak on nie mieli publiczności

_____________

1. [+87, -13] Nie mogę uwierzyć, że to były chłopak użył jej do szybkiego wzbogacenia się...

2. [+43, -2] Nie jest rozsądna, jeśli wysłała nagie zdjęcia swojemu chłopakowi, ale jeśli ktokolwiek jest tu zły, to ten były chłopak.. To zdecydowanie jest przestępstwo. 

3. [+28, -7] Oczywiście chciał zarobić trochę pieniędzy prosząc koreańskie strony plotkarskie, ale na końcu to międzynarodowy portal je kupił. To Ailee jest ofiarą. Postawmy sprawę jasno. 


Tutaj jeszcze więcej osób broniło Ailee, pewnie głównie przez współczucie. W końcu zdjęcia nie wyciekły z jej winy. Dobra, to ona je zrobiła i mu wysłała (czego wcale nie popieram), ale jakby tak wybierać pomiędzy tym tymi zdjęciami, a tym co ten chłopak z nimi później zrobił, to jednak gorsze jest bezczelne sprzedawanie czyjejś prywatności... 
A co na to wszystko jej wytwórnia? Na samym początku wydali krótkie oświadczenie zawierające się w jednym zdaniu ("Obecnie sprawdzamy czy to ona jest na zdjęciach"), ale później wymyślili podali dokładniejsze wyjaśnienie całej sprawy: 

 • Wytwórnia Ailee potwierdza, że to ona znajduje się na zdjęciach (jakbyśmy wcześniej sami tego nie zauważyli)
Kiedy Ailee mieszkała w Ameryce otrzymała ofertę zostania modelką bielizny od znanej tam marki. Zrobiła sobie nagie zdjęcia, ponieważ agencja chciała lepiej ocenić jej ciało, jednak później już nie mogła się z nimi skontaktować. Doniosła na nich na policję i później odkryto, że została oszukana przez firmę, która naciągała również inne dziewczyny w jej wieku
Ailee rozmawiała o tym ze swoim byłym chłopakiem, obecnym pracownikiem allkpop.com, który stwierdził, że najpierw musi zobaczyć te zdjęcia, żeby pomyśleć nad rozwiązaniem całej sprawy, więc mu je wysłała.

1. [+998, -36] To jest o wiele lepsze niż zaprzeczanie wszystkiemu jak w przypadku Jiyeon z T-ary (T/N: nawiązanie do skandalu o którym pisałam tutaj). Każdy mógł powiedzieć, że to Jiyeon, a ona udawała, że to nieprawda ㅋㅋㅋ

2. [+699, -94] To nie ma sensu, żeby agencja reklamowa prosiła ją o nagie zdjęcia przed rozważaniem zatrudnienia jej jako ich przyszłej modelki. To oczywiste, że jej wytwórnia wymyśliła to wszystko, kiedy druga część o grożącym chłopaku jest prawdziwa.

3. [+577, -53] Ailee jest żałosna, jej ex jest żałosny... eh, Ailee musi być teraz bardzo sfrustrowana.

4. [+159, -24] Czemu oni chcieliby jej nagie zdjęcia, żeby przyjąć ją jako modelkę bielizny????????

5. [+148, -32] Zmyślają za dużo kłamstw, ludzie nie są głupi... Czemu miałaby pozować nago, żeby zostać modelką bielizny? To nie przesłuchanie do jakiegoś porno...

6. [+124, -28] Sorry, ale myślę, że ta część została wymyślona

 • "Ailee czuje się źle po tym jak została zamieszana w skandal z nagimi zdjęciami" 

1. [+7,828, -357] Ten jej ex robi wstyd wszystkim facetom

2. [+6,911, -349] Jeśli to prawda, to Ailee jest tutaj ofiarą... i jej ex jest kryminalistą

3. [+4,125, -389] Ailee, bądź silna!

4. [+2,923, -227] Przynajmniej ta wymówka jest lepiej wymyślona niż IU odwiedzająca chorego ㅋㅋㅋ

5. [+1,896, -111] Lepsze to niż powiedzenie, że zdjęła te ubrania, bo było jej gorąco ㅋㅋㅋ

6. [+1,589, -230] Myślę, że wymyślanie tej wymówki zajęło im cały dzień 

_________________________________________

1. [+535, -84] Choć raz właściwy artykuł (T/N w tym artykule bardzo został uwypuklony fakt, że to Ailee jest ofiarą tego wszystkiego). Ailee, znajdź w sobie siłę. Ona musi być teraz w ciężkim szoku. 

2. [+419, -54] Jej wyjaśnienia nie mają żadnego sensu, ale... nie potępiajmy utalentowanej artystki~~

3. [+379, -64] Osobiście, jako fan Ailee, lubię ją teraz jeszcze bardziej

4. [+294, -38] Ten artykuł trafia w samo sedno

5. [+96, -19] Problemem w tym całym skandalu jest jej były chłopak. Nie ma potrzeby by kierować nienawiści na nią, jest jeszcze utalentowaną artystką. No faktycznie, wyjaśnienie wymyślone przez agencję Ailee jest raczej mało wiarygodne. Wątpię, żeby była na tyle naiwna, by wysyłać obcym ludziom swoje nagie zdjęcia, już pomijając to, że żadna normalna agencja modelek by o to nie prosiła. Ale rozumiem, że trzeba było wymyślić cokolwiek, bo raczej nie napiszą, że "Ailee zrobiła sobie nagie fotki i wysłała swojemu byłemu chłopakowi, przecież dużo dziewczyn tak robi." 
W sumie to dobrze, że ludzie jej bronią, czego swoją drogą zupełnie się nie spodziewałam (przynajmniej na początku). Ailee już wcześniej miała dobrą renomę wśród internautów (mniejsza o to, że nie odbijało się to w sprzedaży płyt), jednak nie trudno zrujnować sobie karierę jakimkolwiek skandalem, a ten raczej do lekkich nie należy. Myślę, że w głównej mierze jest to zasługa współczucia, ale również tego, że (co było kilka razy wspomniane) Ailee jest strasznie utalentowana i ma co sobą reprezentować. I słusznie, że ludzie mają to za argument, w końcu te zdjęcia wcale nie umniejszają jej talentu wokalnego. 
Co prawda, byłam nieźle zszokowana jak to usłyszałam dzisiaj rano i dopóki nie zobaczyłam zdjęć byłam pewna, że ktoś ją wrabia, a ten artykuł to jakaś ściema na miarę ostatniego rzekomego upicia się Taeyeon i Yoony w Hongkongu. Ailee niech nie traci pewności siebie, mam nadzieję, że nikt nie będzie jej ciągle rozliczał z przeszłości. Ważne, że teraz, jako osoba publiczna zachowuje się odpowiednio. 
A co do allkpopu i tego, że jako jedyni zdecydowali się kupić te zdjęcia.... tak właściwie to o czym ja mówię, przecież wcale nie musieli tego robić, jeśli w teorii to ich własny pracownik był w ich posiadaniu. Nie rozumiem, czemu zdecydowali się je opublikować, nie wiedzieli, że to wszystko i tak wyjdzie na jaw? To tylko utwierdza mnie w przekonaniu, że ta strona z dnia na dzień robi się coraz bardziej beznadziejna. Chociaż spokojnie, już dostaje się im po głowie od czytelników (chociażby pod artykułem o zhakowaniu konta Eunhyuka a tt, na którym też pojawiły się nagie zdjęcia, ale uczestniczki programu Super Star K4). Już nie mówiąc o tym, że niejaki Daniel Lee (osoba, która prawdopodobnie jest odpowiedzialna za pokazanie tych zdjęć światu, tak, internauci już mają wszystkie jego dane) jest nieźle hejcony na swoim twitterze i innych portalach społecznościowych. Swoją drogą, ciekawe czy admini strony będą mieli zamiar się z tego jakoś wytłumaczyć... 
Także, faktem jest, że Ailee głupio postąpiła wysyłając komukolwiek te zdjęcia, ale admini allkpopu ją przebili okazując się totalnymi bezmózgami. 


12 komentarzy:

 1. Zgadzam się z tb w 100% ona była głupia robiąc te zdj ten chłopak to kompletne dno i k**as że je opublikował (pewnie był zazdrosny o to że ona robi karierę a on jest dnem) a ci którzy kupili te zdj są kretynami mieli nadzieję zarobić kasę a tu #@$#$ :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się z Tobą w 100%. Kasę to oni na pewno zarobili na tym skandalu, ale może im się to odwrócić jak zostaną pozwani. Ailee była wtedy młodasza i jak każdy w tym wieku nie myślała o skutkach. No ale jak taki jeden debil (przepraszam, ze użyłam tego słowa, jest najbardziej łagodniejsze), który po prostu zazdrości jej sławy i sukcesu chce coś osiągnąć poprzez ranienie swojej byłej dziewczyny i na dodatek narażanie siebie na poważne konsekwencje, to coś z tym człowiekiem musi być nie halo. Nie rozumiem co on chciał uzyskać, jak na razie to tylko i wyłącznie traci. No może kasę dostał, ale nie wiem czy ona jest warta tego, że może siedzieć.. Idiota..

   Usuń
 2. Jestem w szoku . Mimo wszystko to nie tylko wina tego śmiecia jej ex-chłopaka. Ailee też zawiniła wpadając na pomysł zrobienia takich zdjęć i jakoś trudno mi jest w to uwierzyć , że zrobiła je tylko po to ,aby wysłać do agencji modelek , Nie rozumiem też wytłumaczenia , że była młoda i głupia. Każdy jest młody i głupi ale bez przesady , żeby wysłać takie zdjęcia do chłopaka. Pomimo tego , że została ofiarą , powinna się też wstydzić .

  OdpowiedzUsuń
 3. Według mnie allkpop jest jedynym winowajcą. Ailee nic złego nie zrobiła wysyłając to wtedy.. Była młoda, zakochana i na 100000000000% miała (i ma) co pokazać XD

  OdpowiedzUsuń
 4. Strasznie mi żal Ailee... Szkoda by było, gdyby ten skandal zrujnował jej wszystko... Mam nadzieję, że ludzie jej wybaczą, w końcu teraz nawet internauci nie pokazują jej jako tej w stu procentach winnej całej sprawie...

  OdpowiedzUsuń
 5. przypomina mi się skandal słodkiej vanessa hudgens i jej nagich zdj też dla chłopaka:-)

  OdpowiedzUsuń
 6. Biedna Ailee ;.;Szkoda mi jej, ale no prawda...zrobiła głupotę~
  Mam nadzieję że wszystko się wyjaśni !

  OdpowiedzUsuń
 7. Padłam jak to zobaczyłam. Serio. To okropne i naprawdę szkoda, gdyby ten skandal zniszczył jej karierę, bo jest naprawdę utalentowaną dziewczyną. Okej, może i zrobiła źle, wysyłając takie zdjęcia (ja w życiu bym się na coś takiego nie zgodziła), ale to było kiedyś, prawda? Jako, że teraz jest osobą publiczną, nie miała dotychczas żadnych skandali, świadczy to o jej dojrzałości, bo koreańskie gwiazdy nie odwalają takich akcji jak te w Ameryce...
  Tak czy siak, moim zdaniem Ailee źle zrobiła, ale co się stało, to się nie odstanie, trudno... powinna pomyśleć, czy kiedyś takie zdjęcia nie "wypłyną" na światło dzienne... :/
  Mam nadzieję, że Ailee poradzi sobie z tą sytuacją, fani jakoś też, bo prędzej czy później ludzie pozapominają...o ile nie wybuchnie skandal i jego ofiarą nie będzie inna kpopowa gwiazda xD

  OdpowiedzUsuń
 8. Żal mi dziewczyny. Mam nadzieję, że skandal nie zniszczy jej kariery oraz, że osoby odpowiedzialne za zamieszczenie w internecie jej zdjęć zostaną ukarane.

  OdpowiedzUsuń
 9. Szkoda mi jej. No dobra, zrobiła zdjęcia, przyznaje. Nie chce jej bronić, ale to nie jest jej wina, że osoba, której powierzyła zdjęcia okazała się tą złą, perfidną? To naprawdę podłe ze strony tego kogoś, można powiedzieć, że prostackie. Widać, że ta osoba nie miała do Ailee szacunku. Mam nadzieję, że tao wszystko odbije się na niej jak groch od ściany, bowiem ta cała zaistniała sytuacja nie powinna mieć miejsca, a jestem pewna, że dzięki wsparciu najbliższych da sobie radę, tym bardziej, że ma duże wsparcie również wśród fanów.

  Ps Twoje wpisy są jak świeże bułeczki! Gorące i zaskakujące smakiem (tematem i różnością). Z każdym postem jestem w coraz większym szoku. Bardzo miło jest być wyprowadzanym z błędu, bowiem nie mam przez to każdego z kpopu jako chodzącego ideału, jakim jest promowany :3

  OdpowiedzUsuń
 10. Po pierwsze - szkoda mi Ailee. Rozumiem, że sama zrobiła te zdjęcia, ale sądzę, że wina jest po stronie jej byłego chłopaka. Chcieć zarobić na swojej byłej! Naprawdę żałosne.
  Po drugie - WOW! Jestem naprawdę zdziwiona komentarzami. Są w miarę pozytywne i nie przepełnione nienawiścią. Znalazły się nawet takie, które wspierają wokalistkę. Cieszę się, że internauci tak to odebrali i dobrze, że nie zniszczyło to jej kariery.

  OdpowiedzUsuń
 11. Żal mi dziewczyny. Mam nadzieję, że skandal nie zniszczy jej kariery oraz, że osoby odpowiedzialne za zamieszczenie w internecie jej zdjęć zostaną ukarane.

  OdpowiedzUsuń