Lista oficjalnie potwierdzonych związków

Plotki na temat związków pośród celebrytów zawsze wzbudzają emocje, nie tylko u nas i na zachodzie, ale również w przypadku kpopu. Z tym, że w Korei ma to dodatkowo otoczkę skandalu (nawet jeśli fakt, że ktoś się z kimś spotyka nie jest w żaden sposób kontrowersyjny), głównie dlatego, że do niedawna takie rzeczy nie były powszechnie ogłaszane. Właśnie, "do niedawna", bo chyba wszyscy zauważyli, że od zeszłego roku zachodzi pewna rewolucja w tej kwestii. Może nawet bez oficjalnych oświadczeń nie trudno się domyślić, że dorośli ludzie są w stałych związkach z innymi dorosłymi ludźmi, jednak do kiedy wytwórnie nie potwierdzą, że ich podopieczni z kimś się umawiają, pozostaje ta niepewność odnośnie tego kto z kim (i czy w ogóle). A dowodów mających świadczyć o rzekomym związku zawsze się znajdzie się wiele na upartego... Trochę inaczej może się mieć sprawa z bardzo młodymi idolami, którzy dopiero rozkręcają swoją karierę. Agencja może im zabraniać bliższych kontaktów z płcią przeciwną, bo najnormalniej w świecie przeszkadzałoby im to w treningach, które na początku na pewno są bardzo intensywne. To pewnie zależy od podejścia wytwórni i samych zainteresowanych, przecież znajdą się też nastolatkowie, którzy są w stanie romansować i jednocześnie nie zaniedbywać swojej pracy (i przypadkiem nie dać się przyłapać). Tylko nie byłabym taka pewna czy to zawsze jest coś poważnego, czy tylko wysyłanie sobie miłosnych wiadomości i spotykanie się raz na tydzień pod osłoną nocy... 
Ale wracając do głównego tematu: Od jakiegoś czasu coraz więcej par zaczyna się ujawniać i nie da się tego nie zauważyć. Jedne są przyjmowane przez fanów z otwartymi ramionami, inne wręcz przeciwnie... ale kto obecnie jest teraz w "oficjalnym związku"?

 • Sooyoung (SNSD) i Jung Kyung Ho (aktor)

Plotki o związku Sooyoung ze starszym od niej o 7 lat aktorem krążyły już od jakiegoś czasu. Według dziennikarzy para umawia się od ponad roku (zaczęło się robić poważnie gdy Jung Kyung Ho kończył swoją służbę wojskową), choć tych dwoje znało się już wcześniej, ponieważ uczęszczali do tej samej szkoły. Oczywiście na początku wszystkiemu zaprzeczano, ale po ukazaniu się zdjęć gdzie dokładnie widać jak spotykają się późnym wieczorem, SM przyznało, że Sooyoung jednak coś łączy z Jung Kyung Ho, a zaraz po nich zrobiła to również i jego agencja.  • Soyeon (T-ara) i Oh Jong Hyuk (były członek zespołu Click B)

O tym związku już miałam okazję pisać tutaj. Od tego czasu nic się nie zmieniło. Soyeon tylko ostatnio wspominała, że jest bardzo dumna ze swojego chłopaka i cieszy się, że wiele osób go lubi (co było odpowiedzią na negatywne komentarze, że niby Oh Jong Suk jest za dobrą partią dla członkini T-ary). Zapytana o to, czy trudno było jej podczas kiedy jej partner był na służbie wojskowej (bo zgłosił się na nią krótko po tym jak zaczęli być ze sobą), odpowiedziała, że czekanie nie było aż takie straszne, a rozłąka dodatkowo wzmocniła ich więź.  •  Gain (Brown Eyed Girls) i Joo Ji Hoon (aktor)

Jak to zazwyczaj bywa, informacje o związku tych dwojga wyszły od jednego z portali plotkarskich, razem z potwierdzającymi to zdjęciami z ich randki. Brown Eyed Girls mają taki wizerunek, że raczej nikogo nie zdziwił fakt, że Gain ma stałego partnera, jednak ludzie byli trochę zaskoczeni, bo wcześniej nikt nie podejrzewał że jest to akurat Jo Ji Hoon (nawet jeśli kilka miesięcy wcześniej nakręcili razem bardzo wymowny teledysk). Okazało się, że para zna się już przeszło 8 lat, ale to właśnie po wspólnej pracy nad "Fxxk U" sprawy nabrały rozpędu. 
 • Tiffany (SNSD) i Nickkhun (2PM)

Był taki okres, kiedy 2PM i SNSD mieli naprawdę wiele okazji by się widywać, czy to podczas kręcenia wspólnych reklam, czy mijając się na korytarzach programów muzycznych. Obydwa te zespoły były hitem mniej-więcej w tym samym czasie, więc nieuniknionym było, by powstały plotki o domniemanych związkach między ich członkami. I tak największą popularnością cieszyło się połączenie Jessica x Taecyeon (bo do internetu trafiły zdjęcia z ich "randki") oraz właśnie Tiffany x Nichkhun. O ile spekulacje na temat pierwszej pary dość szybko ucichły (choć wiele osób do tej pory jest przekonanych, że byli razem), to w przypadku KhunFany fani przez dłuższy czas wyłapywali różne "znaki" świadczące o ich zażyłych stosunkach. Od wielu wspólnych gadżetów czy ubrań, po wzmianki w podziękowaniach na albumach. Najwytrwalszym fanom tego paringu nie zaszkodziła nawet popularność Khuntorii (Victoria z f(x) + Nichkhun, byli małżeństwem na potrzebę programu We Got Married). Dlatego kiedy zdjęcia z ich potajemnego spotkania ujrzały światło dzienne, część kpopowej społeczności nie była wcale zdziwiona. Niestety niektórzy fani (obrażone Hottest drące zdjęcia swojego idola, Sones nie mogące pogodzić się z kolejnym związkiem w GG czy bardzo zagorzali fani Taeny bądź Khuntorii) nie odebrali tego ze stoickim spokojem, choć już teraz można powiedzieć, że ten związek wzbudza wiele pozytywnych emocji. Ich wytwórnie twierdzą, że tak na poważnie spotykają się dopiero od kilku miesięcy, ale osoby śledzący plotki na ich temat są zgoła odmiennego zdania.

Na górze podziękowania Tiffany na albumie The Boys, gdzie znajduje się linijka "& the Silly bf, never ever wanna be without u KAY! (; ♥" (gdzie "bf" może oznaczać "boyfriend") oraz podziękowania Nichkhuna na I'll Be Back wśród których możemy przeczytać "And the Silly little Young one <3" (gdzie "Young" może się odnosić do koreańskiego imienia Tiffany "Miyoung")

Nichkhun lubi sobie od czasu do czasu porozmawiać ze swoimi fanami na twitterze, nie dziwne więc, że po ogłoszeniu swojego związku napisało do niego wiele osób. Odpowiedział na kilka tweetów związanych z tą sytuacją, gdzie szczególnie uroczy jest ten na samej górze, prawda? 

 •  JeA (Brown Eyed Girls) i Cho Pil Kang (producent YG)

Tak jak wspominałam wyżej, Brown Eyed Girls przez to, że maja wizerunek pewnych siebie i seksownych kobiet (nie bez przyczyny nazywa się je "adult-dols", są bardziej idolkami dla dorosłych ludzi niż nastolatek) raczej nie będą potępiane za spotykanie się z facetami, więc informacja o tym, że liderka zespołu ma stałego partnera również nie zrobiła aż takiego zamieszania. Są ze sobą od 3 lat, a osoby bardziej "wtajemniczone" twierdzą, że w branży już od dawna było wiadomo o tym związku oraz para zaczyna poważnie myśleć o małżeństwie. Jednak sami zainteresowani temu zaprzeczają, JeA wyznała jakiś czas temu, że są razem od ponad roku, a zapytana o ślub odparła, że obecnie woli się skoncentrować na pracy w zespole.

 •  Yoona (SNSD) i Lee Seung Gi

Za to tych dwoje zdecydowanie zrobiło zamieszanie. Głównie dlatego, że są bardzo popularni i znani z czystych jak łza wizerunków. Lee Seung Gi czuł na sobie oddech paparazzich już od kilku dobrych lat, jednak do tej pory nie udało im się złapać go na czymś innym niż robienie zakupów czy zwykłe kursowanie między miejscem zamieszkania a studiem nagraniowym. Yoona za to, chwalona od zawsze za swoją urodę, królowa reklam i sesji zdjęciowych, uważana jest za bardzo uprzejmą i dobrze wychowaną dziewczynę. Oczywiście kiedy ukazały się zdjęcia pokazujące, że tych dwoje spotkało się kilka razy po kryjomu, fani ubolewali, a ludzie byli w ciężkim szoku. Choć takie "zacne" połączenie zebrało również wiele przychylnych komentarzy, pewnie przez to jak oboje byli wcześniej postrzegani. Co ciekawe, Lee Seung Gi wspominał kiedyś, że Yoona jest jego ideałem, a ponieważ ich związek prawdopodobnie jest dopiero w początkowej fazie, wychodzi na to, że udało mu się umówić ze swoją idolką...
 • Shindong (Super Junior) i Kang Shi Nae (modelka)

A to jest kolejna para, która wyszła na jaw niespodziewanie. Prawdopodobnie dlatego, że jeszcze jakiś czas temu Shindong był zaręczony z kimś innym. Ba, można powiedzieć, że oświadczył się swojej dziewczynie publicznie, bo wspominał o małżeństwie w podziękowaniach na jednym z albumów Super Junior. Jednak po ogłoszeniu przez SM jego związku z Kang Shi Nae, odkryto, że ze swoją przyszłą żoną, Nari, zerwał w tamtym roku (po 5 latach związku). 
Zakochani zostali przyłapani (jeśli tak można powiedzieć, biorąc pod uwagę fakt, że nie próbowali się ukrywać w żaden sposób) podczas zakupów w jednym z seulskich centrów handlowych. 
 • Rain i Kim Tae Hee (aktorka)

Rain i Kim Tae Hee poznali się w październiku 2011 roku, chwilę przed pójściem piosenkarza do wojska. Zaczęli się regularnie spotykać w marcu 2012 roku, kiedy Rain przeszedł na specjalną służbę dla celebrytów (nie wiem czy to ma jakąś konkretną nazwę po polsku, no generalnie chodzi o to, że jako osoba znana ma więcej luzu i wolnego, a w zamian za to może dawać występy, Rain na przykład prowadził jakiś program radiowy). Gdy tylko udało mu się dostać jakąś przepustkę, jechał do swojej dziewczyny. W teorii nie ma w tym nic złego (w końcu nie robił nic nielegalnego), ale dostawał wolne (a zdarzyło mu się to jakieś 60 razy w ciągu roku...) głównie po to, by przygotowywać się do występów na różnych eventach dla żołnierzy, a nie na potrzebę odbywania prywatnych spotkań. Doszło do tego, że całą sprawą zainteresowało się Ministerstwo Obrony, a kiedy internauci się o tym dowiedzieli (w Korei służbę wojskową traktuje się bardzo poważnie), nie zostawili na piosenkarzu suchej nitki. W końcu wszystko rozeszło się po kościach, ale wiele osób nadal ma mu za złe tak olewcze podejście do tematu, a fakt że zaraz po wyjściu z wojska zaczął występować i pracować nad nową płytą (a nie np. odpokutował przedłużając dobrowolnie okres swojej służby) dodatkowo pogarsza sprawę. 
Ale wracając do jego związku z Kim Tae Hee, to obecnie para nadal jest razem i (jak obydwoje zapewniają) mają się bardzo dobrze. Co prawda nadal pojawiają się komentarze o tym, że tak idealna kobieta nie zasługuje na faceta pokroju Raina, ale jak widać nie wpływa to na ich relacje.  •  Se7en i Park Han Byul (aktorka)

Se7en i Park Han Byul znają się już od czasów liceum. Są ze sobą aż od 2002 roku, do czego (pierwszy) przyznał się Se7en na swojej stronie internetowej. Niestety spotkało się to z dość negatywnym odzewem ze strony fanów, ponieważ oświadczył to dopiero latem 2009 roku (czyli mając już za sobą aż 7 lat związku). Tłumaczył się tym, że chciał chronić wizerunek swojej dziewczyny, a nie oszukiwać własnych fanów, ale to najwyraźniej niewiele dało, bo w tym czasie z kafejki fanowskiej wypisało się ich aż ok. 100 tys. 
Po dość burzliwym medialnym debiucie, para miała się całkiem dobrze. Do momentu kiedy Se7en nie odszedł na służbę wojskową. Pewnie część z Was o tym słyszała, ale w tamtym roku piosenkarz (razem z Sangchu z Mighty Mouth) miał niemałe kłopoty z powodu wybrania się po kryjomu do salonu masażu (a raczej "salonu masażu", bo często takie miejsca służą do zupełnie innych celów...). Pomijając już całą negatywną otoczkę tego zdarzenia, wiele nieprzychylnych komentarzy (przypomnijcie sobie co napisałam przed chwilą o poważnym traktowaniu służby wojskowej) i nieprzyjemny posmak w ustach fanów, to wszyscy zaczęli się zastanawiać co teraz się stanie z aż 11-letnim związkiem piosenkarza. Bo jeśli faktycznie odwiedził nie ten "salon masażu" co trzeba, to ktoś tu powinien czuć się zdradzony...  kto wie, nie mi oceniać co tam się naprawdę wydarzyło, równie dobrze to mogło być nieporozumienie. 
Pomimo początkowych plotek o tym jakoby ta para miała się definitywnie rozstać, tak się nie stało. Najpierw jej agencja, a później sama Park Han Byul osobiście wypowiedziała się na temat tego, że nadal są razem i mają ze sobą kontakt. A Se7en z powodu całego tego zamieszania milczy od jakiegoś czasu. Może to nawet lepiej. 

Park Han Byul zagrała główną rolę w jednym z teledysków Se7ena
 •  Taeyeon (SNSD) i Baekhyun (EXO)

Jeśli myślicie, że tylko Lee Seung Gi miał tyle szczęścia i udało mu się poderwać swoją idealną dziewczynę, to jesteście w błędzie. Fani SNSD i EXO wiedzieli od dawna, że Baekhyun jest fanboyem Taeyeon i wielu uważało, że to naprawdę urocze. Jednak i tak wszyscy byli bardzo zaskoczeni, kiedy w mediach ukazały się zdjęcia z ich "samochodowej randki". Nie tylko dlatego, że ludzie raczej nie brali tego paringu na poważnie, ale również przez to, że jeszcze żaden członek EXO nie znajduje się oficjalnym związku. Już pomijając SNSD, bo to już 5 "skandal miłosny" w tym roku... 
Tak czy siak, niestety ze wszystkich osób o których miałam okazję dzisiaj pisać, tych dwoje miało najgorzej jeśli chodzi o reakcje fanów (i nawet osób postronnych). Teoretycznie nie chodzi o sam fakt, że się ze sobą spotykają (dla mnie to bardzo "teoretycznie"), a o sekretne znaki jakie wysyłali sobie poprzez instagrama. Dla większości fanów konta gwiazd na portalach społecznościowych są jedynym miejscem gdzie ich idole mogą się z nimi bezpośrednio kontaktować, dlatego każdy wpis potrafią sobie wziąć do serca. Kiedy wyszło na jaw, że niektóre wpisy Taeyeon i Baekhyuna mogły być kierowane do siebie nawzajem, a nie do oddanych fanów, rozpętała się prawdziwa burza, której do tej pory nie można uspokoić. Dla mnie dochodzi tu do sporego przereagowania ze strony fanów nie mogących pogodzić się z obecną sytuacją. No cóż, miejmy tylko nadzieję, że to nie wpłynie aż tak drastycznie na ich związek.
 • U-Kwon (Block B) i Jun Sunhye (modelka)

W grudniu 2012 roku U-Kwon sam napisał post na kafejce fanowskiej zespołu, gdzie wyjawił, że od jakiegoś czasu spotyka się z Jun Sunhye, 4 lata starszą od siebie modelką. Wielu fanów wiedziało o tym od dawna, więc można powiedzieć, że niewielu ta informacja zaskoczyła. Ponieważ fandom Block B jest naprawdę w porządku, obyło się bez większych dram i U-Kwon oraz jego wybranka dostali zdecydowanie więcej wsparcia niż niemiłych komentarzy. 
To by było (przynajmniej na razie) na tyle. Jeśli o kimś zapomniałam (co jest dość prawdopodobne), to napiszcie w komentarzu, a ja z chęcią dodam. Jeśli z czasem więcej osób będzie się ujawniać, to również pojawią się w tym poście. 

Ciekawe jak to będzie wyglądało w przyszłości. Obecnie wytwórnie jakoś śmielej przyznają się do związków swoich podopiecznych, jednak jak pokazują powyższe przykłady, czasami po prostu dowody są tak konkretne, że ciężko im zaprzeczyć i już chyba lepiej postawić sprawę jasno. Tak jak wspominałam na początku, to, że większość idoli się ze sobą umawia (czy to na poważnie, czy po kryjomu, czy bez wiedzy swojej wytwórni, czy to tylko ogranicza się do kontaktów przez telefon) jest bardzo prawdopodobne. Tak było, jest i będzie. Może najwyraźniej ostatnio nie starają się tego aż tak bardzo ukrywać albo niektórym jest już wszystko jedno... 
Szkoda tylko, że często fani nie potrafią tego zaakceptować i dochodzi do bardzo nieprzyjemnych sytuacji. Kto wie, może im więcej szczegółów z prywatnego życia idoli ujrzy światło dzienne, tym bardziej ludzie zaczną się przyzwyczajać. Ale czy naprawdę chcemy coraz bardziej ingerować w to co robią poza swoją pracą? 

A, i jeszcze jedno. Dzisiaj pisałam o takich mniej zobowiązujących (czyt. jeszcze nie zatwierdzonych małżeństwem) związkach, ale nie zapominajmy również, że w kpopie znajdzie się kilku artystów po ślubie, jak na przykład: 

 • Sunye i James Park

 • Tablo (Epik High) i Kang Hye Jung

 • PSY i Yoo Hyeyeon 

 • Lee Hyori i Lee Sang Soon 

 •  Tiger JK i Yoon Mirae (no dobra, może to tak niekoniecznie kpop, ale o nich również chciałam wspomnieć)


 • Baek Ji Young i Jung Suk Won 


28 komentarzy:

 1. Byłam fanka Khuntorii od kiedy obejrzałam WGM (moim zdaniem pasowali do siebie) wiec byłam okropnie smutna kiedy dowiedziałam sie ze Nickkhun spotyka sie z Tiffany.

  OdpowiedzUsuń
 2. Co do tej sprawy Baekhyuna i Taeyeon, to powiem szczerze, że jest jednak parę rzeczy, które są dla mnie nie zrozumiałe. Jeśli chcieli ukrywać swój związek, to dlaczego przytulali się (nie piszę całowali, bo pocałunku na zdjęciu uwiecznionego nie ma) przy otwartym dachu w samochodzie? To było logiczne, że ktoś ich zauważy. Są zdjęcia tylko z jednej randki, a spotykali się ze sobą od 4 miesięcy, a fani EXO są jak FBI i bardzo ciężko uwierzyć, że nikt ich wcześniej nie wyczaił. I potem jest tylko tłumaczenie się nieuwagą Idola, że to wszystko wyszło na jaw. Przecież to jest po prostu... ahdnagdsfmja ! No każdy głupi wie, że jeśli się z czymś ukrywasz, to nie robi się czegoś takiego. To jest tak zamieszane, że sama nie wiem co mam o tym myśleć. A co do Instagrama, to w sumie nie dziwie się, że niektórych fanów to zabolało. Bo oni mogą do siebie pisać SMS-y, czy dzwonić i widywać (nawet przelotem) w wytwórni, a nasz jedyny kontakt z nimi to właśnie Instagram i kiedy myśleliśmy, że zdjęcia i opisy do nich były skierowane do nas, to nagle okazuje się, że to było do zupełnie kogoś innego. No moim zdaniem to jest robienie debila z fana i może zaboleć. Bez Hejtu, ale jak przyzwyczaisz się do zespołu aż tak bardzo, że czujesz się wielkim fanem, to taka drobnostka ma jednak znaczenie. Pocimy się z nerwów nad ich zdrowiem, myślimy o nich, zastanawiamy się czy nie są przemęczeni i czy nic im się nie dzieje, a tu nagle okazuje się, że wychodzą o 2 nad ranem na randki i potem wyglądają jakby mieli się przewrócić.
  Jeszcze raz bez hejtu, ale takie jest moje zdanie. Będę ich wspierać, ale mogłabym się pokłócić o parę spraw w tym momencie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trochę nie rozumiem Twojego podejścia... skoro fani wspierają i martwią się o swoich idoli to dlaczego nie zawsze potrafią cieszyć się z ich szczęścia? Skoro Baekhyunowi podobała się Taeyon i udało mu się z nią umówić to fan(k)om nie pozostaje nic innego jak cieszyć się z tego... osiągnięcia =P Co do ukrywania się; w sumie nie zdziwiłabym się, gdyby oni naprawdę nie zauważyli, że są na widoku, w końcu od rana do nocy zasuwają w wytwórni i mogą być nieco rozkojarzeni. A może po prostu mieli dość tajemnic i chcieli, żeby ten związek ujrzał światło dzienne, a SM nie pozwalało im tego oznajmić w normalny sposób? Randki o 2 rano i padanie na twarz... bez przesady, to są ludzie umiejący o sobie decydować, skoro nie mogą się spotkać o innej porze to i 2.00 jet w porządku, a że później będą zmęczeni... a jak ktoś ogląda jakiś film w nocy mimo że ma jutro sprawdzian? Może średnie porównanie, ale widać chyba o co mi chodzi, trzeba liczyć się z konsekwencjami tego co się robi i tyle. Będą zmwęczeni- ich sprawa, skoro dają radę występować mimo to. Pewnie jest mi łatwiej niż prawdziwym EXOtics czy SONEs, ale z drugiej strony jestem stuprocentową BBC i szczerze się ucieszyłam ze związku U- Kwona, a jest to mój bias, wiec...

   Usuń
  2. Rozumiem o co ci chodzi, ale popatrz na to z tej strony: fani martwili się o to, że wygląda jak chodząca śmierć i myśleli, że to przez treningi. Mięli nadzieje, że się dobrze wysypia, a tu nagle wychodzi na jaw, że o 2 nad ranem widywał się ze swoją laską. No to owszem jest robienie idioty z fana. Bo nie potrzebnie się o nich martwimy. A ja po prostu nie mogę uwierzyć, że zostali zauważeni przez swoją nieuwagę, bo Taeyeon nie jest chyba taka durna, bo tłumaczyła się właśnie nieuwagą, kiedy miała otwarty dach w samochodzie. Każdy idiota, który jest rozkojarzony, czy Bóg wie jaki, nie zrobiłby czegoś takiego. A nie sądzę, że SM ma z ich związkiem jakiś problem, bo znieśli wszystkim idolom zakaz umawiania się już w styczniu tego roku. I na prawdę... No kurde nie jestem fanką, która ich zaraz zacznie hejcić i wyklinać za to wszystko, ale jednak trochę z fanów zrobili idiotów. Po prostu wychodzi na to, że niepotrzebnie o nich w ogóle myślimy, skoro oni i tak mają nas w dupie. TT Może bardziej cieszyłabym się z tego związku gdyby to było powiedziane w innym momencie, ale też mam nadzieję, że ludzie nie będą mnie hejcić za sam fakt, ze nie lubie ich po prostu jako pary. Nadal jestem fanką i ich wspieram, ale to wszystko jest powalone. :)

   Usuń
  3. "Pocimy się z nerwów nad ich zdrowiem, myślimy o nich, zastanawiamy się czy nie są przemęczeni i czy nic im się nie dzieje" czy to nie czas zająć się swoim życiem? baekhyun to dorosły człowiek, weź

   Usuń
  4. Powiem tak: jak człowiek jest zakochany zachowuje się kompletnie inaczej. Naprawdę można wtedy wyjść o 2 w nocy na randkę, bo bardzo chce się zobaczyć tą drugą osobę i to czy będzie się rano wyspanym czy nie nie robi dużej różnicy. Tak samo jest z zachowywaniem ostrożności, obecność tej kochanej osoby może spowodować, że będzie mniej uważnymi.
   Wychodzenie na randki nie jest robieniem z fana idioty. Nikt nie prosi fanów o aż takie oddanie. Myślę, że problemem jest to, ze fani przypisują sobie zbyt wielką rolę w życiu gwiazd. Piosenkarze są po to żeby śpiewać, aktorzy żeby grać w filmach itp. Dzięki fanom staja się sławni, zarabiają duże pieniądze i przy okazji robią to co kochają :) Ale fani ubzdurali sobie, że muszą się troszczyć o znacznie więcej. Najlepiej gdyby znali ich na wylot i decydowali co dla nich jest najlepsze a co nie. Ale jak człowiek ma idola to tak jakby był zakochany, wiec zdarza się, że zachowuje się irracjonalnie. Tylko czy jeżeli ktoś jest zakochany to rani tą drugą osobę, np. obrażając ją albo nie pozwalając czegoś zrobić? Czy w normalnym życiu gdyby ktoś kto się nam podoba, znalazł kogoś innego to życzylibyśmy mu śmierci? Pewnie mielibyśmy złamane serce, ale jakoś byśmy je poskładali. W tym wypadku osoba, którą fani tak kochają nawet ich nie zna, a wymagają by była im całkowicie oddana.

   Żyjmy własnym życiem, cieszmy się świetną muzyką którą robią i dajmy im żyć tak jak sobie wymarzyli :)

   Exo, saranghanda!

   Usuń
  5. Właśnie o to mi chodziło- fani są po to, żeby wspierać idoli i cieszyć się ich powodzeniem i szczęściem, prawda? Idol nie jest własnością, a fan właścicielem. Natalia Bednarek, Twoja mama też Cię kocha całym sercem ale nie trzyma Cie na łańcuchu -D Ale rozumiem, ze niektórym fanom może być trudno, tylko dlaczego za to ma obrywać się niewinnym ludziom, którzy nie robią nic złego? To, że są w sobie zakochani to tak bardzo źle?

   Usuń
  6. Mam własne życie, którym się zajmuje, do wiadomości pewnego anonima. Chodzi mi tutaj tylko o to, że jest multum fanów, którzy bardzo się o nich martwią i się denerwują czy nic im nie jest. Przykro im jest kiedy widzą, że idole są cholernie zmęczeni i są tacy bo co chwile jakieś programy, występy, koncerty, które no cóż są dla fanów. I jakby powiedział o tym wszystkim 4 miesiące temu, to może oszczędził by niektórym chociaż trochę niepotrzebnych emocji. Wspieram Baekhyuna i wisi mi jego związek, bo to ostatnia rzecz o której myślę w ciągu dnia , ale nawet Heechul raz mówił, że on nie nagaduje głupot o miłości do fanów, bo wie że potem mają jak najbardziej prawo do czucia się chociaż odrobinkę zdradzonym. Dlatego uważam, że te hejty, które lecą na tych smutnych z tego powodu fanów są nie fair. I nie mówię tutaj, że jestem hejterką związku Baekyeon, choć nie ukrywam, że ta akcja z Instagramem mi się w ogóle nie podoba, ja tylko chcę podkreślić, że Idole sami są powodem tego wszystkiego. Twierdzą, że kochają i jesteśmy dla nich bardzo ważni i choć wiemy, że to wszystko kłamstwa, to potem znajduje się mimo wszystko wiele osób, którym jest przykro.
   I wiadomość do pierwszego anonima - Moja wypowiedź nie oznacza, ze nie zajmuje się swoim życiem. Ja po prostu mówię jak wielu fanów dotknęła ta cała sytuacja, bo EXO jest dla nich ważne.
   Mi to wszystko wisi - ja w tym momencie mówię co myślę i dlaczego tak myślę.
   Ja jedyne czego wymagam od idoli, to żeby przestali kłamać, bo to jest ich największy problem, który nie jest czymś z czego można być dumnym. Niech biorą przykład z Heechula i nie gadają na prawo i lewo jak bardzo kochają swoich fanów. Mam nadzieję, że to co się teraz dzieje nauczy ich, że gadanie takich rzeczy to największy błąd jaki mogą popełnić.
   Będę wspierać Baekhyuna, ale uważam, że wina w tym wszystkim nie leży tylko na fanach, ale i na Idolu. Powtórzę jeszcze raz - te wszystkie słodkie słóweczka i "drobne" kłamstewka, doprowadziły do tego wszystkiego.
   WE ARE ONE! <3

   Usuń
  7. OK, nie kłóćmy się już bo każdy ma prawo do swojego zdania => Chodziło mi o to że fanem nie można nazywać psychofana który gdy dowiedział się o tym związku postanowił udusić Taeyoon albo coś w tym stylu, a osoba którą to po prostu troszeczkę zbulwersowało to już inna sprawa. Mnie tam związki i życie prywatne idoli w ogóle nie obchodzą, bo skupiam się raczej na muzyce, kogoś może interesować coś innego, a kogoś wszystko po trochu i tyle. Haha, ja dla odmiany myślę sobie o kpopie przez większą część dnia bo pozwala mi to odpocząć sobie od nawału różnych zajęć =P

   Usuń
  8. No i właśnie oto mi chodzi. Każdy ma prawo do własnego zdania. Można się z tego powodu smucić i być odrobinę złym, i nadal jest się fanem. Ja też dużo myślę o K-popie, ale tematy związków omijam szerokim łukiem. Dla mnie też najważniejsza jest muzyka, choć samo zachowanie idoli też się dla mnie liczy. :D Nie ma o co się kłócić, każdy ma w jakimś stopniu rację. :D

   Usuń
 3. A ja tylko pomknę o U-kwon z Block B i modelce czy aktorce..nie pamietam ^^ duzo milosci im ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. tak, jeszcze U-Kwon i Jun Sunhye :)

   Usuń
  2. Jak ja mogłam o nich zapomnieć... ja, która tak przeżywała ten związek XD
   Już pędzę to naprawić.

   Usuń
 4. Hm.. fakt faktem na całym świecie związki między gwiazdami są sensacją, ale mam wrażenie, że w Korei postrzega się związek jako zbrodnię przeciwko ludzkości. Przecież idole to nie dzieci (no pomijam debiutantów, którzy mają po 15-16 lat) tylko dorośli ludzie. Pierwsze lata w wytwórni poświęcają na mordercze treningi, ale kiedy ich sytuacja na rynku trochę się ustabilizuje to przecież logiczne, że zaczną układać sobie życie jak każdy inny człowiek.. Myślę, że fanki zbyt histerycznie podchodzą do tego tematu, bo przecież "oppa jest mój i tylko mój". Trochę zdrowego rozsądku by się przydało, a i koreańskie społeczeństwo mogłoby w końcu dostrzec, że idol to też człowiek, a nie wyprana z uczuć i potrzeb machina do zarabiania kasy.
  Podsumowują chciałam życzyć wymienionym wyżej parom oraz tym niewymienionym lub tym których związek nie wyszedł jeszcze na jaw duuużo szczęścia i miłości oraz tego aby wytrwali w tym zwariowanym świecie ^^

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Popieram.! :D Gwiazda to też człowiek, nie maskotka fanów i na prawo do układania sobie życia jak chce.

   Usuń
 5. hehe dla mnie to tez byl pewien szok bo ja naleze tutaj do fanow paringu TaeNy, ale zrozumialam po tym z Taeyeon i Baekhyunem, ze Tae i Fany sa tylko najblizszymi przyjaciolkami ;p I teraz baardzo mocno wspieram BaekYeon uwazam ze to naprawde urocze, ze Baek umowil sie z kims kto podoba mu sie od lat, oby byli ze soba bardzo szczesliwi, nie rozumiem tych ''fanow'' mysleli ze co ? ze taki Baekhyun czy Taeyeon umowia sie z nimi ? haha smiechu warte XD idol to czlowiek moze sie umawiac z kim zechce. Bardzo lubie tez KhyunFany i Yoone i Seungri oraz Soyeon i Oh Jong Hyuka poniewaz wygladaja ze soba naprawde slodko <3 czekam tylko az oglasza, ze Hyuna i Hyunseung sa para <3 XDD

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie wiedziałam, że Lee Hyori jest mężatką... *-* A nawet jeśli, to spodziewałam się jakiejś seks bomby, ale na pewno nie mężczyzny z takim.... nie oszukujmy się, bardzo przeciętnym wyglądem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak to mówią nie wygląd jest najważniejszy lecz charakter :D

   Usuń
 7. Nie jestem jakoś specjalnie na bieżąco z tymi skandalami związkowymi, jakoś nigdy mnie to specjalnie nie interesowało kto się z kim umawia, to ich prywatna sprawa, więc fajnie że dodałaś coś takiego bo sama nigdy bym się nie pofatygowała by sprawdzić te potwierdzone związki.
  Co do Taeyeon i Baekhyuna to jest to pierwszy raz gdy jestem na bieżąco z taką nowinką i gdy tylko o tym usłyszałam bardzo mnie to zmartwiło, nie dla tego że ich nie lubię, bądź liczę na cudowny ślub z 'moim Oppa'(Baek nie jest nawet moim biasem) nie nic z tych rzeczy po prostu pierwsza myśl jaka przyszła mi do głowy to to że fani nie dadzą im żyć i będą mieli teraz naprawdę ciężko i jak widzę się nie pomyliłam. Mam wrażenie że w Korei każdy fan to potencjalny antyfan który czeka na pretekst by sie ujawnić i opuścić fandom bo to mniej więcej tak wygląda gdy się na to patrzy z boku. Wiem, że fani się przyczepili do tych ukrytych instagramowych wiadomości, ale czy oni naprawdę sądzą, że ich święty ukochany, dobra dusza, idol specjalnie robił by sobie z nich jaja. właściwie to gdzieś czytałam, że te powiązania do tych wiadomości są trochę wyssane z palca... W każdym bądź razie mam nadzieję, że jakoś to przetrwają i wyjdą z tego mocniejsi.
  Cieszę się z powodu U-Kwona i Jun fajnie że fani tak miło to przyjeli, pasują mi do siebie.
  Myślę, że to dobrze iż wytwórnie ujawniają związki swoich idoli i że oni sami coraz mniej się z tym ukrywają może w końcu te wszystkie zakochane fanki przejrzą na oczy i podejdą do tego z większym dystansem. Może przez ten skandal fandom Exo nie będzie już taki hmm...'szalony'.

  OdpowiedzUsuń
 8. Taeyeon i Baekhyun♥♥ ohh ta wiadomość tak mnie zaskoczyła ale bardzo pozytywnie!!;) nie rozumiem dlaczego niektórzy fani nie cieszą się ich szczęściem!!!

  OdpowiedzUsuń
 9. Jestem taką osobą, że związek dwojga sławnych ludzi bardziej mnie cieszy niż smuci. Wiele razy tłumaczyłam to jeśli chodzi o sprawę Taeyeon i Baekhyuna. Ich związek nic w naszym życiu nie zmieni, więc nie rozumiem dlaczego tak wielu fanów jęczy i płacze z tego powodu. Jeśli są ze sobą szczęśliwi to super, niech sobie będą razem. Chyba najważniejsze jest przecież szczęście drugiego człowieka. Fani EXO niepotrzebnie bawią się w śledczych i robią szum wymyślając różne rzeczy, bo im się tak wydaje (a dobrze wiemy jak łatwo o plotki)-to zbędne, po co to rozdmuchiwać. Co do innych związków gwiazd opisanych tutaj, nie miałam pojęcia o niektórych, ale bardzo się cieszę. Idole to zajęci, zmęczeni ludzie i dobrze, że udaje im się znaleźć miłość, Zawsze to powód do radości.

  OdpowiedzUsuń
 10. Taeyeon - członkinia zespołu nr 1 w Korei, w dniu 6.12.2013 70,015 fanów na soshified (coś w stylu nie oficjalnego fandom'u), jeden z najlepszyh głosów w kpop'ie...
  Baekhyun jest szczęśliwy i skoro dla niego spotkanie o drugiej w nocy żeby ją zobaczyć to żaden problem... To jest zakochany i zrobi dla niej wszystko ^^

  OdpowiedzUsuń
 11. Powiem szczerze, że tylko nie pasuje mi tutaj Yoona i Lee Seung Gi. Trochę nie potrafię jej zaakceptować, może dlatego, że jak dla mnie jest po prostu troszkę pusta. Mam nadzieje, że się mylę no i naprawdę oby im się powodziło. Może jak ją bardziej poznam ? :) Na razie się niestety nie zanosi..

  OdpowiedzUsuń
 12. Prawdopodobnie SE7EN i Park Han Byul nie są już ze sobą.
  INFO: http://kstar.pl/main/2189-se7en-i-park-han-byul-kocz-swj-11-letni-zwizek-zaprzeczenia-zwizku-z-miotaczem-la-dodgers.html

  OdpowiedzUsuń
 13. W tym roku również już do grona małżeństw dołączył Bumkey (obecnie członek zespołu TROY), a jego żona nazywa się Kang Dahye ;u; Pobrali się w czerwcu~

  OdpowiedzUsuń
 14. Uwielbiam związek Nickhun + Tiffany, tak uroczo razem wyglądają. ^-^ Według mnie idole powinni łączyć się w pary, przecież są takimi samymi ludźmi, jak my.
  Bardzo ładny wygląd bloga!
  Pozdrawiam, http://miyuu-chan.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 15. Nie wiem czy słyszałaś, ale dziewczyna se7ena się z nim rozstała. Moim zdaniem dobrze zrobiła - niech rozpocznie nowy rozdział w swoim życiu. A Tiger JK i Yoon Mirae wydali ostatnio słodką piosenkę :D https://www.youtube.com/watch?v=XNQCyR8_2EQ

  OdpowiedzUsuń