Od niechęci do miłości - opinie o Girls' Generation

(cr: complete bliss)
SNSD jest obecnie jedną z najbardziej znanych i lubianych grup w Korei. Każda z dziewczyn jest rozpoznawalna, ma swoją rzeszę fanów, ich comebacki wywołują spore zainteresowanie, a każdy kolejny album (nawet jeśli piosenka promująca jest uważana za taką sobie) zawsze ma wysoką sprzedaż. Dziewczyny przez 7 lat swojej kariery pozostają w niezmiennym składzie i generalnie starają się trzymać z dala od skandali, a nawet jeśli takowe się pojawią (patrz: ostatnie przyznawanie się do związków), to i tak nie zagraża zbytnio ich pozycji.
No tak, ale zdecydowanie nie zawsze tak było. Mało kto pamięta (oczywiście ja też nie, niestety nie siedzę w kpopie aż tak długo), że Girls' Generation nie miały zbyt łatwego startu. Jako pierwszy aż tak liczny girlsband musiały przejść przez falę krytyki. Liczba ich antyfanów była ogromna (jak na początkujący zespół), wytykano im każdy błąd. Wtedy kpop nie był aż tak rozwinięty, nie było wielu girlsbandów. Ludzie nie byli przyzwyczajeni, a fanki boysbandów zazdrosne. Dziewczyny musiały ciężko i wytrwale pracować by zbliżyć sobie publiczność. I to zdecydowanie się opłaciło, bo nie dość że mają teraz wielu fanów na całym świecie, to jeszcze mogą sobie pozwolić na trochę luzu i odpoczynku.
Chciałabym dokładnie pokazać jaki kontrast jest między podejściem ludzi do dziewczyn kiedy zaczynały swoją karierę, a tym jaką opinię mają teraz. Chyba najlepszym sposobem na to będzie porównanie komentarzy od fanów, nie tylko tych koreańskich, ale również międzynarodowych.
Przenieśmy się do roku 2007, czyli do artykułów, które pojawiały się przed debiutem/chwilę po debiucie dziewczyn. 

 • SNSD: Damska wersja Super Junior
Artykuł krótko przedstawiał dziewczyny, wyliczał z czego były znane do tej pory (na przykład Yoona z reklam, Hyoyeon ze swoich umiejętności tanecznych), że wszystkie są jeszcze wieku szkolnym i tak dalej. 

1. Wszystkie wyglądają tak samo  — To straszne że są do siebie tak podobne... kto jest kto... Już nawet nie mówię o ludziach zza granicy, ale jak one mogą wyglądać aż tak identycznie... to w jakiś sposób przerażające

2. Damskie Super Junior... To oczywiste. Nie będą w stanie śpiewać i będą się tylko kręcić skulone razem próbując znaleźć sposób by coś osiągnąć. Nie wyjdzie im, a niektóre z nich odejdą by zostać aktorkami. SM zmieniło kpop w tandetę.

3. Po prostu ich nie lubię ㅋㅋ Są takie sobie... Nie sądzę, by stały się popularne. No nie cierpię ich ㅋㅋ Bez powodu

4. Wydaje mi się, że nie staną się popularne... Super Junior to faceci, więc mają dużo fanek, ale takiej grupie dziewczyn się nie uda -ㅅ-

5. Myślę, że im nie wyjdzie ㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋ Wszystkie są brzydkie, czemu oni chcą je zadebiutować, tak bardzo ich nie znoszę ㅗㅗㅗㅗㅗㅗ

6. Tak właśnie zaczęła się legenda ㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋ Te wszystkie suki które źle mówiły o SNSD są pewnie teraz hardocorymi SONE (tn: komentarz z 2011 roku)


 • 9 członkiń to za dużo!... o SNSD
Jeden z pierwszych wywiadów z zespołem, na początku autor pisze o tym, że w studio nie starczyło miejsca dla wszystkich, później coś tam o tym jak dziewczyny przyzwyczajają się do życia jako przyszłe gwiazdy. 

1. SNSD? Eh, nie wyglądają zbyt obiecująco... Mam wrażenie, że będą miały niewinny koncept. One nawet nie wyglądają tutaj jak gwiazdy. Znalazłoby się tyle zwykłych dziewczyn na ulicach, które są od nich ładniejsze, a te nawet nie potrafią śpiewać? To są w ogóle piosenkarki? I do tego żadna się nie wyróżnia

2. Wow, ten Photoshop.. Bez niego wyglądają naprawdę zwyczajnie. SM i ich umiejętności w PS są niesamowite

3. Wyglądają jak każdy przeciętny człowiek ;; Nie są wcale lepsze od ładnych dziewczyn z mojej szkoły

4. Koreańskie Morning Musume (tn: japoński zespół pop)... lubię to. Mam nadzieję, że odniosą sukces... Niech jakiś koreański girlsband też będzie popularny... 

5. Minęło trochę czasu od kiedy widziałem Sooyoung ㅋㅋ Kiedy oglądałem ją w Hello Chat zostałem jej wielkim fanem ㅋㅋㅋ Tylko dlaczego musi teraz być w takiej grupie ㅠㅠ

6. Ile z tych wszystkich dziewczyn stanie się popularne? I kogo będą chcieli wyrzucić z zespołu... jest tak duża konkurencja między piosenkarzami.... Jeśli zostawiłbyś je same, pewnie zaczęłyby się kłócić... Jak wiele z 9? 3? Może 5? Czy zostaną i będą się rozwijać? 

 • Damskie Super Junior, SNSD ujawnione
Kolejny artykuł przedstawiający dziewczyny, opowiada o tym, że są wszechstronnie utalentowane m.in jeśli chodzi o taniec, śpiew, bycie MC, modeling, języki etc. 

1. Wiem dlaczego Lee Soo Man woli damskie zespoły. Bo one nie muszą iść do wojska. Sam tak powiedział. Po tym jak inwestuje w rozwój boysbandów, oni idą do wojska, co jest bolesne. A jak jeszcze idole mogą odchodzić po służbie, to musi być naprawdę beznadziejna sytuacja dla wytwórni

2. Same koszty wyżywienia takiego zespołu to pewnie nie są żarty... 9 osób, manager i cała reszta... Jeśli zamówiliby coś z chińskiej restauracji ㅎㄷㄷㄷㄷ może przynajmniej dostaną pierożki jako dodatek... Nie będą nawet mieli na słodko-kwaśną wołowinę

3. SNSD nie dadzą rady. Dlaczego?? Bo Jessica jest w grupie. Oglądałam filmik z nią i Hyoyeon i było bardzo łatwo zauważyć, że Jessici nawet nie ma co porównywać do Hyoyeon ––ㅋ Próbowała wykonać ruch, którego zupełnie nie potrafiła i ciekawe co zrobi ze swoimi grubymi udami i boczkami.... i w ogóle co to za nazwa, SNSD? Brzmi jak nazwa dramy ㅋㅋㅋ Jakie tandetne

4. Lee Sooman!! Powinieneś się pospieszyć i zrezygnować z marzeń o sukcesie SNSD ^^^^^^* Lee Sooman, tym razem popełniłeś wielki błąd! 

5. Super Junior mają wiele liczb za sobą, więc byli w stanie stać się popularni... A co z wami dziewczyny... czy myślicie, że jest wielu męskich fanów w kpopie?

6. Te dziewczyny... to totalna hołota~ ㅋㅋ Idźcie sobie ㅋㅋ

7. Sama myśl o tym, że Jessica mogła zranić Jaejoonga sprawia, że czuję się źle. Jeśli Jessica mogłaby odejść, byłoby okej... Sooman, wyrzuć Jessicę 


 • SNSD "Błyszcząca grupa?... Niektóre członkinie czekały 7 lat by być w tym zespole" 

1. To trochę wygląda tak, jakby wszystkie te dziewczyny czekały 7 lat, bo nie mogły być przydzielone do innych zespołów i zostały na później... 

2. No tak, można zauważyć dlaczego przez 7 lat nie zostały wsadzone do żadnej grupy

3.  ㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋ 90% osób zostawiających negatywne komentarze to dziewczyny 

4. Nie będę w stanie zapamiętać imion ich wszystkich  - -

5. Ten zespół naprawdę jest już historyczną grupą w Korei... Jeszcze nie zadebiutowały, ale już mają antykafejki i tam jest tak dużo antyfanów... 

Jak widać, ludzie raczej mało entuzjastycznie podchodzili do debiutu dziewczyn. Nawet jeśli SM pokazało je z niewinnej strony i tak na dobrą sprawę nie dawało żadnych powodów (no nie licząc miliarda plotek o każdej z nich) do czepiania się. Na początku najbardziej dostawała Jessica, prawdopodobnie dlatego, że  to właśnie o niej krążyło najwięcej plotek, głównie o jej rzekomo bardzo bliskich stosunkach z idolami z zespołów które już zadebiutowały w SM.
Co ciekawe, nie tylko koreańscy internauci byli lekko uprzedzeni do SNSD. Wystarczy spojrzeć na jeden z wątków z forum strony soompi.com, gdzie międzynarodowi fani wyrażali swoje opinie o "damskim SuJu". 
Na początku (luty 2006 roku), kiedy zaczęły pojawiać się pierwsze informacje na temat zespołu, oburzenie głównie wywoływało to, że SM zapowiadało aż 11 osobowy girlsband o nazwie Super Girls, kiedy wcześniej wspominali o debiucie innej damskiej grupy.
"żałosne, prawdopodobnie i tak wszystkie beznadziejnie śpiewają" 
"one wszystkie są ładne i urocze... ale hahah"
"to jest irytujące... powinni przestać wyłapywać te wszystkie młode dziewczyny z ulic i wmawiać im że staną się sławne..." 
"głupie sm"
"omg, SM musi być nieźle zdesperowane" 
" *zazdro, bo są w tej samej wytwórni co SuJu* T_____T"
"... zobaczymy czy są w ogóle utalentowane. Mój Boże, co będzie następne? 20 osobowy zespół? - _ -"
 "Jezu Chryste, SM powinno przestać, one wszystkie wyglądają tak samo" 
Dopiero ponad rok później pojawiły się dokładne informacje na temat oficjalnego składu zespołu, zmieniono nazwę na SNSD, pokazano profile dziewczyn. Miało być ich 8, a największą uwagę przykuwała Hyoyeon przez swoje umiejętności taneczne. I nadal Jessica była szeroko komentowana (przez plotki i ilość antyfanów). Ludzie w dalszym ciągu nie byli przekonani, jednak wiele osób było zaciekawionych i chcieli poczekać z osądem na ukazanie się teledysku. Później dodano profil Sunny i stało się pewne, że dziewczyny zadebiutują w dziewiątkę. Znów narzekano na sporą liczbę dziewczyn w grupie, ale dało się wyczuć bardziej przyjazny stosunek, zaczęły powstawać pierwsze społeczności fanowskie. Dacie wiarę, że wtedy fani skarżyli się na "natłok" nowych zespołów... chyba nie spodziewali się, że to dopiero początek. 
Tak czy siak, jak już ukazał się teledysk do "Into the new world", pojawiło się znacznie więcej pozytywnych komentarzy. Choć dla niektórych nadal dziewczyny nie wydawały się niczym specjalnym, mówiono, że nie zajdą daleko. 

Teraz pora porównać powyższe komentarze z tym co można obecnie poczytać o Girls' Generation. Jako przykład podam artykuły związane z Dream Concert, który odbył się w zeszłym tygodniu. Wybranie akurat tego tematu nie jest przypadkowe. Jeszcze kilka lat temu, na takim samym koncercie dziewczyny mogły doświadczyć dość traumatycznego (jak na tak młody zespół) przeżycia, czyli "black ocean" (czarny ocean, moment kiedy wszystkie lightsticki zostają wyłączone, a widownia cichnie, by pokazać pogardę dla osób występujących na scenie). Co prawda wtedy było to spowodowane głównie zatarciami pomiędzy fandomami, ale na pewno początkowa niechęć publiczności do SNSD też zrobiła tu swoje. Co zmieniło się przez te kilka lat? 


 • Artykuł ogólnie o Dream Concert (podam tylko komentarze dotyczące dziewczyn, czyli 6 z top 10)
1. [+3,673, -395] Zastanawiam się czy w przyszłości znajdzie się kolejny girlsband zasługujący na końcowy występ na Dream Concert (tn: jak wiadomo na koniec są zostawiane największe gwiazdy) 

2. [+3,580, -611] Pokazano, że nie ma jeszcze takiej grupy, która mogłaby prześcignąć Soshi. Prawda ????

3. [+3,168, -398] Fandom SNSD jest nadal żywy i silny 

6. [+545, -61] Fanchanty dla EXO i Soshi były baaaaardzo głośne 

7. [+521, -80] Popularność SNSD jest nadal #1 

9. [+441, -77] Czy kiedykolwiek będziemy mieć taką grupę jak SNSD? 

 •  Yuri, Hyoyeon, Seohyun "Rurki uwydatniają ich piękne nogi" 

1. [+1,702, -347] Hyoyeon jest urocza ㅋㅋㅋㅋ Seohyun jest cholernie ładna.. ㅠㅠ

2. [+1,382, -261] Wow, tak jak można było się spodziewać, ich ciała są świetne. I oczywiście, różowy to ich kolor.

3. [+1,319, -274] Zgodnie z oczekiwaniami co do fandomu SONE; proszę, nigdy się nie kończcie

4. [+1,037, -230] SNSD były dzisiaj super ㅠㅠ Takie śliczne

5. [+961, -215] Piękne~ SNSD♥

6. [+273, -69] SNSD są zdecydowanie w czołówce idoli. Można było zobaczyć dużo różu wśród publiczności, to było świetne

7. [+241, -59] Właśnie wróciłem z Dream Concert i czuję zmęczenie, ale opłacało się, by zobaczyć Soshi ㅠㅠ

 • Seohyun wstawia zdjęcie z urodzin Yoony "Jestem szczęśliwa, bo zawsze jesteśmy razem" 


1. [+2,440, -232] Hul, Yoona na tym zdjęciu wygląda dokładnie tak samo jak za czasów debiutu

2. [+1,769, -292] Kiedy myślisz "lojalność", myślisz "SNSD"

3. [+1,695, -232] SNSD.. przez siedem lat, niezmiennie, lojalność dziewczyn jest godna pochwały ~~ lojalne SNSD!! Na zawsze SNSD…!

4. [+1,440, -186] Loyalty Generation

5. [+1,360, -191] Gratuluję~! SNSD są sobie wierne

6. [+380, -59] 9 dziewczynom musi być trudno współpracować. Widząc, że nadal są ze sobą tak długo można powiedzieć, że są sobie naprawdę bliskie

7. [+331, -45] Jest tak wiele prześladowań w innych grupach, ludzie od razu widzą, że SNSD to coś zupełnie innego ㅋㅋ Te dzieciaki mają głowy na karkach

8. [+336, -57] Przez ich silną przyjaźń widzę, że przetrwają tak długo jak Shinhwa

9. [+308, -48] Kiedy ogłoszono, że SNSD będzie miało 9 członkiń, powiedziałam "Jak my w ogóle będziemy w stanie zapamiętać ich imiona? SM jest szalone"... A teraz znam imię każdej z nich… ㅋㅋㅋ Wszystkiego najlepszego Yoona, ale też dla wszystkich innych pań, Taeyeon, Jessica, Tiffany, Sunny, Yuri, Hyoyeon, Seohyun, Sooyoung, bądźcie szczęśliwe!~

10. [+242, -41] Miło widzieć, że są ze sobą tak blisko! 

Oczywiście te komentarze nie oddają w 100% opinii wszystkich internautów. Na początku do głosu doszli antyfani, teraz będą to fani. Ale czy sam fakt, że akurat te wypowiedzi dostawały/dostają najwięcej "łapek w górę" o czymś nie świadczy? Zdecydowanie początek kariery dziewczyn nie był wymarzony, mimo to SM wiedziało jak zrobić z nich super gwiazdy wspierane i podziwiane przez tysiące fanów. Co prawda rzadko która grupa już od debiutu ma karierę usłaną różami (a pochodzenie z tak znanej wytwórni może tylko pogarszać sprawę przez wysokie wymagania), ale sama droga jaką przeszło SNSD od zespołu mającego najwięcej antyfanów do tego będącego "narodowym girlsbandem" jest imponująca. I tak, nawiązując do ostatnich komentarzy - dużo robi też tutaj zażyłość w zespole, chęć pracy w grupie, brak zmian w składzie i stabilność. To w połączeniu z niesamowitymi umiejętnościami SM jeśli chodzi o promowanie swoich zespołów musiało dać sukces. Teraz, po 7 latach od debiutu SNSD, ludzie zastanawiają się czy kiedykolwiek jeszcze pojawi się w kpopie podobna grupa, która odniesie tak duży sukces komercyjny. Czas pokaże, jednak na ich przykładzie można zobaczyć że wytrwałość i ciężka praca popłaca, a negatywne komentarze mogą z czasem zamienić się w wyznania miłości. Opinie o SNSD nadal są różne, ale niezaprzeczalnie są teraz jednymi z ważniejszych osobistości w branży. 

(cr: wszystkie tłumaczenia komentarzy i artykułów zaczerpnęłam ze stron: netiz9n.tumblr.comnetizenbuzz.blogspot.com)

46 komentarzy:

 1. Na początku nie byłam zainteresowana snsd, nie podobaly mi sie ich piosenki, ale od promocji run devil run wszystko sie zmienilo, zaczelam sie wiecej nimi interesowac i tak przerodzilo sie to w milosc do nich, znalazlam 2 najblizsze mi czlonkinie <3 Taeyeon i Tiffany <3, teraz z niecierpliwoscia czekam na kazdy ich nastepny comeback, singiel czy wystep na zywo (zeby chociaz poogladac je na yt xd) widac jak snsd uzalezniaja ;333 przyznam ze przykro mi sie zrobilo czytajac te stare komentarze, ale dzieki ciezkiej pracy snsd sa teraz nr.1 z girlsbandow w Korei ^^

  OdpowiedzUsuń
 2. Autorzy tych pełnych jadu komentarzy zasługują na potępienie. To najlepszy dowód na to, jak zawiść negatywnie wpływa na iloraz inteligencji. Dziewczyny są urocze, piękne i utalentowane. Ich pozycja udowadnia, że nie znalazły się na szczycie przypadkowo ^^
  Świetny post!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Znalazły się na szczycie, ponieważ są z SM. BEG są 100x bardziej utalentowane i nie są takie sławne. Prawda jest taka, że SNSD są przeciętne, ich piosenki to papka. Ratuje je tylko wygląd i renoma SM. Co do porównania do SuJu to się zgodzę. Obie grupy z comebacku na comeback serwują coraz większy syf

   Usuń
  2. Całkowicie zgadzam się z Magnolią.
   Nigdy nie obrażałam SNSD, ale jak coś, to po prostu piszę, że ich nie lubię. Nic ciekawego nie przedstawiają. Jedynie ta jedna dziewczyna, co jest bardzo dobra w tańcu (ciągle zapominam jej imienia) mnie zainteresowała. A reszta to... bleh.
   A już w ogóle przestałam chociażby jako-tako lubić SNSD przez ich fandom. Chyba pisać czemu nie muszę, prawda?

   Usuń
 3. i tak jakoś za nimi nie przepadam ; ) Jak dla mnie najpopularniejszym zespołem mimo wszystko jest 2ne1

  OdpowiedzUsuń
 4. nie słucham SNSD ale i tak jestem ich fanką, naprawdę je podziwiam i lubię wszystkie,
  wiem że z BigBang tak też było na początku - mnóstwo negatywnych komentarzy i krytyki za to że są brzydcy, a teraz??? są jak wizytówka dla Korei
  wydaje mi się że SM lepiej radzi sobie z prowadzeniem dziewczęcych zespołów niż z boys bandami, SNSD i f(x) wydają się zespołami trzymającymi się blisko i moim zdaniem na zawsze zostaną razem, z kolei( wyłączając Shinee) z boys bandami SM ma lekkie problemy, skandale, pozwy sądowe, wiem że to wynika z różnych powodów ale jednak .......
  i nie, nie ma i nigdy nie będzie zespołu który przerośnie SNSD one są jedyne w swoim rodzaju

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie przepadam za SNDS. Nie odpowiada mi ich muzyka, ich "styl". Jednak w życiu nie zdarzyło mi się ich hejtować. Dlaczego? Bo wiem, że każdy ma swój gust i nie każdemu musi to samo się podobać. Wiem, jakie to podłe uczucie, gdy ktoś mówi przykre rzeczy o zespole, który lubisz ;) Uważam, że SNSD odniosły sukces i rzeczywiście udało im się, jednak nie zmienia to faktu, że jako zespół, czy też pojedyncze osoby, nie są przeze mnie jakoś bardziej lubiane. Szczerze... Są mi zupełnie obojętne. Jestem ogromną fanką 2ne1, jednak nie odpowiada mi zajadła rywalizacja, która pojawia się między fandomami tych dwóch zespołów. Czasami aż przykro, gdy coś takiego zmienia się w zawzięte hejty na członkinie drugiej grupy~~ Zboczyłam z tematu. Kehe...

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetny artykuł! Wiedziałam, że SNSD nie miały łatwo, ale jakoś nigdy się w tę sprawę nie zagłębiłam.
  Bardzo chwiałabym móc je wszystkie przytulić. Powiedzieć im jak bardzo je podziwiam. Będąc na ich miejscu pewnie bym się załamała taką ilością negatywnych komentarzy. Niestety bardzo się przejmuję opinią innych. Aż chyba za bardzo... Może i Soshi w moim rankingu girlsbandów są na drugim miejscu (pierwsze są f(x)), to i tak bardzo je kocham. Zawsze będę się starała je wspierać na jakiś sposób. Wiem, że ciągle sporo np. polskich fanek K-Popu za nimi nie przepada. Są wyzywane od najgorszych. Głównie to zazdrość, bo wiadomo, że wiele członków znanych boysbandów wybrało je jako swoje ideały. Rozumiem, że wielu może również zniechęcić słodkie Oh!, ale tutaj wystarczy obejrzeć Run Devil Run. Dzięki temu MV już nie wydają się takie "przesłodzone" jak wielu twierdzi.

  OdpowiedzUsuń
 7. Osobiście jak dla mnie grupa SNSD jest neutralna. Oczywiście w pewnym stopniu słucham ich piosenek i znam niektóre członkinie, ale żeby nazwać to bezgraniczną miłością, to raczej nie. Złe nie są, mają talent, a samo to, że przeszły pewien okres "nienawiści" sprawia, że można je podziwiać. Ale jednak coś czuję, że większego szału na ich punkcie nie mam. Owszem comeback "Mr.Mr." podoba mi się, ale np. piosenka taka jak "Oh!" jest zbyt przesłodzona. Kto wie, może kiedyś je bardziej polubię.

  OdpowiedzUsuń
 8. Osobiście ich nie lubię... No cóż jak dla mnie powinny zostać tylko te, które mają talent (czyli ta wielka trójca TTS). Trochę za dużo w kpopie gwiazd, które nie mają talentu, a jednak są wielkimi gwiazdami, bo... No nie oszukujmy się - są ładne.
  Żeby nie było - nie nie lubię ich dlatego, że są blisko z moimi ulubionymi boysbandami, ale dlatego, że nie rozumiem co w nich jest takiego niesamowitego. Myślę, że są zespoły dużo lepsze, ale nie mogą się wybić, bo są z małych wytwórni, albo po prostu nie są piękne...

  OdpowiedzUsuń
 9. Szczerze? To jedyna żeńska grupa , której bardzo bardzo nie lubię. Irytują mnie wszystkie członkinie tego zespołu. Mogłabym tutaj podać 1000 powodów dlaczego ich nie lubię. Są dla mnie zbyt przesłodzone i to nawet bardzo. Mizdrzą się prawie w każdych swoich teledyskach , czasem nawet gdy pokazują w nich aegyo to moim zdaniem jest to już bardzo wymuszone.
  Nie to żebym była zazdrosna , ale bardzo przystawiają się do innych grup. Niestety to prawda i w zasadzie są chyba jedyną K-Popową grupą , która tak się zachowuje.
  Co z tego , że są w najlepszej wytwórni? Nawet najgłupsza piosenka czy album jest sprzedawany dobrze a to tylko dlatego , że są z ''niby'' najlepszego SM.
  Są o wiele lepsze zespoły niż SNSD , bo przecież na tym samym poziome co one są jeszcze SISTAR i 2NE1 bo one również są nazywane jednymi z najlepszych grup i dla mnie to SISTAR od zawsze i na zawsze były jedyną z najlepszych żeńskich grup. Są śliczne i to bardzo , są utalentowane - Hyorin i jej wokal powala wszystkie solistki bądź główne wokalistki na kolana , Bora jest niesamowita w rapie , Soyou oraz Dasom to nasze dwie twarze grupy.
  w SNSD mimo iż ich nie lubię uważam , że jedyna osoba , która zasługuje na to aby powiedzieć jej , ze ma talent to TYLKO i WYŁĄCZNIE Taeyoen. Reszta członkiń niestety jest daleko w tyle jeśli chodzi o talenty. Hyoyeon może i dobrze tańczy ale są lepsze tancerki w K-Popie od niej - Kahi , Hyuna , Bora , Minzy czy Yura.
  Tak czy siak SNSD bynajmniej w Polsce nie mają zbyt wielu fanów a osobiście znam kilka osób , które są takiego samego zdania jak ja o nich (w tym także dwóch chłopaków).
  Uważam , że ich pozycja jako najlepszy zespół jest zagrożona bo 2NE1 i SISTAR tak jak wspomniałam są również na tej pozycji co SNSD , ale również Girl's Day , które mogą je zbić z planszy jak pionki. Radzą sobie świetnie i wcale bym się nie zdziwiła gdyby znalazły się na tym poziome co trzy wyżej wymienione zespoły.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się!

   Usuń
  2. no nie przesadzajmy. GG też nie są moją ulubioną grupą, a członkiń, które mnie nie irytują jest dokładnie 2, ALE (!) gdyby były tak tragiczne i nie miały dobrych piosenek jednak nie sądzę żeby osiągnęły taki sukces. ok w samej Korei może i byłoby to możliwe, ale one rozpoznawalne są już na prawie całym świecie (a przynajmniej wieści o nich obijają się co jakiś czas - nawet w polskiej telewizji publicznej była już o nich mowa!), gdzie SM nie ma takiego wpływu na pop kulturę. poza tym nawet jeśli są w tym zespole dziewczyny, które były wybrane tylko ze względu na ładną buzię, to nie zapominajmy, że jednak parę dobrych lat trenowały żeby zadebiutować i od samego debiutu minęło już jakieś 7 lat - to ogrom, a głos można wytrenować i myślę, że w tym momencie nawet jeśli barwa głosu wszystkich z nich nie jest jakaś zapierająca dech to potrafią śpiewać.
   tak czy inaczej, zapracowały sobie na to co mają i to należy im przyznać. fakt, że sprawiają wrażenie plastików (jak zresztą same [tudzież twórcy w SM] podsumowały się w "Gee") to już całkiem inna kwestia - nie powinniśmy je za to hejtować, bo w końcu kto co lubi. komuś może się to podobać, innym nie.

   Usuń
  3. hehe no ale + dla Ciebie ze uwazasz ze moja biaska Taeyeon ma talent XD nie no faktycznie wiele razy spotkalam sie z tym, ze ludzie wrecz nienawidza snsd a Tae lubią i kolejny taki przypadek... XD

   Usuń
  4. Trudno się zgadzać z opinią osoby, która stawia spacje przed znakami interpunkcyjnymi, lmao.
   SNSD są popularne na całym świecie, hm, ciekawe dlaczego.

   Usuń
  5. Na całym świecie? nie przesadzasz

   Usuń
  6. Anonimku, SNSD nie jest popularne na całym świecie. SNSD jest popularne w Azji. ^_^ To jest azjatycki styl. Japonia, Korea. Tyle. Myślisz, że czemu Polacy nie są zbyt dużymi fanami SNSD? Czy nawet inne narodowości z Europy czy Amerykanie? Nie ten styl, złotko. W Azji bardzo dużo słyszy się o SNSD, za granicą niezbyt. A np: na odwrót jest z takim 2NE1 (piszę właśnie o tym zespole, bo jest to chyba największy rywal SNSD i są to dwa zupełnie inne zespoły). Dziewczyny są popularne w Europie, Ameryce, w Azji trochę mniej. ^^

   Usuń
 10. Oczywiście najłatwiej powiedzieć że nie mają talentu........ Każda z nich ma talent! A powiedzenie że nie mają talentu bo "są lepsze" i tak nie zamazuje faktu że jednak go mają!
  Taeyeon - śpiew
  Seohyun - śpiew
  Tiffany - śpiew
  Sunny - śpiew
  Yuri - taniec
  Sooyoung - aktorstwo
  Hyoyeon - taniec
  Yoona - aktorstwo
  Jessica - śpiew
  Oczywiście to nie wszystkie ich talenty... Są lepsze i są gorsze ale są!
  I żeby nie było że Sone to osoby która zawsze wielbi soshi, prawda że niektóre mają wyćwiczony głos lub nie umią tańczyć... Ale razem są wspaniałe... Forever Nine ♥ Królowe k-pop'u na zawsze.

  OdpowiedzUsuń
 11. Niektóre komentarze mnie rozbrajają. Rozumiem, że można nie lubić jakiegoś zespołu, ale zaginanie faktów to lekka przesada. SNSD są zespołem NO.1 w Korei, tzw. produktem eksportowym. I wierzcie mi, że 2NE1, SISTAR, a co dopiero Girl's Day nie są w stanie im zagrozić. SISTAR jak na grupę z takim stażem mają naprawdę niewiele fanów. Głos Hyorin też już nie przypomina tego początkowego i jak dla mnie to Soyu teraz trzyma poziom. I to właśnie dla nich Girl's Day są zagrożeniem, przez podobne style. 2NE1 mają własny styl zupełnie różny od SNSD, YG zdecydowanie idzie w stronę rynku USA, nie koreańskiego, czy w ogóle azjatyckiego, btw. słyszał ktoś o sukcesie 2NE1 w Japonii?
  Nie mówię tego przez jakąś chorą nienawiść, ale spójrzmy w prawdzie w oczy. Sosiek można nie lubić, ale to nie zmienia ich pozycji. Drugi taki zespół po prostu nigdy się nie pojawi, bo to SNSD kończą Dream Concert. Mają miliony fanów na całym świecie, widzieliście jak SONEs (i wszyscy fani k-popu, bo to oczywiście także ich zasługa) wspierały się wzajemnie w komentarzach pod YTMA z IGAB? Przypomnę, że to pierwsze rozdanie i rzeczywiście nie tak popularne jak, np. MTV, ale właśnie tam liczą się fani. Wyświetlenia, polubienia, udostępnianie... PSY też był nominowany, ale nie wygrał. Każdy zna GS i większość słyszała Gentlemana, ale PSY po prostu nie ma zgranych fanów jak SONEs.
  Tutaj obrazek: http://blog.millsrecordcompany.com/wp-content/uploads/ytma-results.jpg

  Dziewczyny są utalentowane. Taeyeon, Jessica, Tiffany i Seohyun mają świetne głosy, którymi równie dobrze operują. Sunny (musicalowa księżniczka), Sooyoung (aktorstwo i MC może nic nie ma do bycia w zespole, ale to właśnie tam możemy zobaczyć jak świetną ta dziewczyna ma osobowość i zdolności błyszczenia przed kamerą) i Yuri (słyszeliście Bling Star?) może nie mają aż tak dobrych głosów, ale technikę już tak. Hyoyeon jest naprawdę dobrą tancerkę i w Maxstep Younique nie odstaje od reszty. Pozostaje Yoona. Ma miły głos, ale dość kiepski, ba, sama o tym wie i raczej nie próbuje się wybijać solo, jak niektórzy. Tańczy dobrze i widać, że stara się na tym skupić. Aktorsko też idzie jej coraz lepiej, na pewno już nie przeszkadza. Przede wszystkim Yoona jest visualem grupy, a to zadanie spełnia na 200%. Kiedy grupa nie była jeszcze tak popularna to właśnie Yoona pracowała ciężko podczas kręcenia dramy, reklamówek, itd., aby słowo "Yoona" automatycznie łączono z "So Nyeo Shi Dae".

  Wielu mówi, że osiągnęły sukces tylko dlatego, że są spod SM. Owszem jest to na pewno ich zasługa, ale mam na myśli trenerów, choreografów, tekściarzy, ludzi od promocji, itd. bo czym byłoby SM teraz bez SNSD? Tu jest porównanie dormów 2NE1 i Big Bang, wiadomo, kto dzięki komu miał lepszy budżet: http://kpoprants.files.wordpress.com/2009/09/placeyg.jpg
  A tak wyglądał dorm SNSD: (powinno być o 4:05) https://www.youtube.com/watch?v=bpIrZsdALAw#t=245
  Dorm SNSD przypomina bardziej ten BB, bo tak jak oni to właśnie one zarobiły na wytwórnie. (nie umniejszam sukcesom innych grup spod SM!)

  Dla mnie SNSD to 7 długich lat, podczas których 9 dziewczyn, każda z barwną osobowością, ZAWSZE trzymało się razem. Podoba mi się to, że mają czysty wizerunek, nie muszą robić z siebie Lady Gagi żeby ktoś chciał ich słuchać, a ubierając garnitury przy promocji Mr.Mr. miały więcej seksapilu niż te wszystkie półnagie girlsbandy razem wzięte.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj, za mało znaków. :P

   Może moja wypowiedź nie brzmi zbyt przyjaźnie, ale to dlatego, że nie lubię takiego hejtu "bo tak", "bo plastiki" (no tu niektórzy pojechali, bo po nich to przynajmniej nie widać...), "bo tak sraki, czy owaki zespół jest lepszy". Tak jak autorka tekstu, proszę tylko o szacunek dla nich i uważniejsze pisanie. Rozumiem, że dla kogoś jakiś inny zespół może być lepszy, fajniejszy, bardziej utalentowany, ale mówienie wtedy od razu, że to NO.1 w Korei to przesada. Fakty są jakie są, a własne odczucia są jak najbardziej wolne. Jeśli ktoś dotrwał i nie ma zamiaru mnie ubić to dziękuję. :)

   Poza tym PEACE, fandomy niech się kochają, a k-pop rozsiejmy po całym świecie i poza, bo coś ostatnio nam się galaktycznie zrobiło. :P

   Usuń
  2. SISTAR mają niewiele fanów?? Przepraszam bardzo , ale gdyby nie miały rzeszy fanów to niby skąd te wszystkie wszyściuteńkie nagrody huh?? Wiem teraz staję się niemiła , ale SISTAR mają baardzo spory fandom może nie taki jak SNSD , ale jednak mają , bo tak jak pisałam są na tej samej pozycji co snsd i 2NE1.
   Hyorin jest uważana za koreańską wersję Beyonce wraz z Ailee i to jest prawda bo obie wokalistki są najbardziej utalentowanymi w Korei a to wiadomo , nawet Taeyeon z tak dobrym głosem nie jest w stanie ich pobić , niestety to prawda. Hyorin ma prześliczny głos i nie bez powodu jest nazywana jedną z najlepszych wokalistek w Korei.
   Girl's Day są w stanie zagrozić snsd i to bardzo. Niby snsd są w dużej wytwórni a Mr.Mr niestety jest wielką klapą , zaś Girl's Day pokazały klasę z piosenką Something i to mała wytwórnia , ale stworzyła większy hit niż SM. Można się postarać? Można , ale niestety SM kończą sie już pomysły , na piosenki jak i na teledyski. Znosiłam je jeszcze do 2012 roku zaś później...już nic mnie nie zachwycało z tej wytwórni...
   Czekam aż SISTAR powrócą teraz w lipcu i jestem na 1000% pewna , że zdobędą kolejną masę nagród w programach muzycznych jak z Give It To Me czy Gone , Not Around Any Longer.

   Usuń
  3. http://www.soompi.com/2014/04/27/k-pop-girl-group-fandom-ranking-girls-generation-a-pink-wonder-girls-and-more/#.U5x4_vl_uzk

   Chodziło mi też o to, że taka grupa jak A Pink zdobyła o wiele więcej fanów w podobnym czasie i pomimo całej sympatii do SISTAR da się niestety odczuć, że są trochę niedocenione. Jak już wspomniałam, głos Hyorin bardzo się zmienił i porównując występy na żywo z 2010 i 2014 słychać, że coś jest nie tak. Obawiam się, że sytuacja jest podobna do tej z Edytą Górniak. :( Sama również czekam na ich comeback i życzę im wielu, wielu wygranych, bo na to zasługują. Co do Girl's Day to nadal zostaję przy swoim, że to nie ten styl, więc SNSD nie zagrożą. Prędzej A Pink (mimo plagiatu), chociaż i tak nie wierzę, że ktokolwiek powtórzy sukces Girls' Generation.

   Mr.Mr. szybko mi się znudziło, nawet jako SONE, uważam, że nie był to zbyt dobry comeback, ale mam nadzieję, że przy pełnym albumie dziewczyny nas zaskoczą. SM skupia teraz całą uwagę i pieniądze na EXO, co widać i słychać. :)

   Nie chcę zostać źle zrozumiana, bo wywoływanie kłótni naprawdę nie jest moim celem. Chcę tylko żeby wszyscy Ci, którzy wypowiadają się ogólnie i "za wszystkich" patrzyli na statystyki. Obojętnie, kto i jak bardzo kocha swoją grupę to jest jego własne zdanie. Może po prostu to kwestia źle dobranych słów, ale kiedy mija się to z faktami to od razu chcę komuś naprostować, co i jak. Przepraszam, zboczenia zawodowe. Mam nadzieję, że nie będziemy się przez to kłócić, bo fani k-popu powinni się łączyć, nie dzielić. Ja jako SONE, oczywiście najpierw kibicuję dziewczynom, ale jeśli jakiś inny zespół jest brany pod uwagę w jakiś światowych rankingach, konkursach, itd. to uwierz mi, że cieszę się i wspieram go równie mocno. :D

   Usuń
  4. Zauważ to ze Firma SM traktuje swoich idoli jak masyzny do zarabiania pieniędzy , było wiele afer które wciąż sa nie rozwiązane. Tak to prawda SNSD sa popularne w Korei i Japoni , a widzieliście może w jakim wieku one maja fanów ? Czasami sa ta starzy faceci którzy lubia popatrzeć na trochę ciała i słodkie buzki , ich piosenki sa bardzo słodkie i specjalnie uzywaja słodkich głosików aby wypadły jak najmłodziej .
   Snsd próbowało swoich sił w USA i nie udało się im mimo ze swietnie znały jezyk , i chciłały jak najlepiej wypasc w dodatku wydały the boys w angielskiej wersji i niestety to nie przeszło..

   Usuń
  5. W SNSD talent mają tylko Taeyeon i Hyoyeon. Jedna umie śpiewać druga tańczyć - koniec. Ale reszta zespołu talentu muzycznego nie ma. Talent to jest coś z czym się rodzimy, a nie czego się uczymy w ciągu swojego życia. To jest coś naturalnego i od razu widać, że ktoś jest do tego stworzony. Śpiewać każdego można nauczyć. Co za problem wytrenować ładny głos bez fałszu? - Żaden. Już swoją drogą mówię, że ich nie lubię - przyznaję się bez bicia, ale tu chodzi już o sam fakt, że w kpopie jest PEŁNO idoli, którzy po prostu talentu nie mają. I nawet w moich ulubionych zespołach mogę spokojnie powiedzieć, że połowa członków, została wszystkiego nauczona. Więc w tej chwili nie oszukujmy się - W SNSD są tylko dwie osoby, które mają talent MUZYCZNY, bo już nie mówię o żadnym aktorstwie, bo to nie ma z tym nic wspólnego. Myślę, że SNSD jest na tyle znane, że trudno będzie je przebić, ale to nie znaczy, że są najlepsze...

   Usuń
 12. Jestem SONE od 2011 roku. Od tego czasu (bo wtedy k0-pop poznałam, i to była moja 1 grupa) zawsze staram się je wspierać jak tylko mogę. Są moim ulubionym zespołem. Nie rozumiem, dlaczego tyle ludzi w Polsce zwłaszcza nienawidzi SNSD? Założe się, że jeśli Soshi przyjechałyby do Polski, to niektórzy Blackjacks przyszliby i obrzucili je jajami albo coś. Bo tak sie składa, że SNSD rywalizują z 2NE1, tak samo jak i fani...niecierpie tego. Ja również uważam, że SNSD są NO.1 w Korei przynajmniej, i nikt ich nie pobije. 2NE1 nie wygrały YTMA (!!!), nie odniosły aż tak dużego sukcesu w Japonii, a ich "koreańskie" piosenki odchodzą do lamusa i są praktycznie jak amerykańskie z koreańskim tekstem. A Soshi mają unikatowy styl. Każdy comeback - to co innego. Kocham to. Ukazują się w różnych barwach i przez to fani się nie nudzą. Znielubiłam 2NE1 przez pewną sytuację, ale nie o niej będę tu pisać.
  Po prostu wiem, ile SNSD musiały przejść, ile treningów, ile tego wszystkiego...bo 2NE1 trenowało po 4 lata, a niektóre z SNSD po 7...to naprawdę dużo. A wszystko po to, nie dlatego ze są beznadziejne i nie maja talentu tylko po to, aby być jak najlepszymi. Pomyślcie sobie ile potu, ile krwi, ile zmarnowanych godzin które mogły spędzać z przyjaciółmi spędzały na próbach i nagraniach. A wszystko to dla nas - ich najukochańszych SONES <3
  A pierddd*lenie (za przeproszeniem) że SNSD to plastikowe lale które nic nie potrafią i wszystkie miały operacje plastyczne jest tutaj w ogóle niepoprawne. Hm, tacy pewni? Popatrzcie sobie na Hyorin z przed debiutu,Bom... O Bom wspominać nie będę...bo ona przechodzi sama siebie.
  Tak więc kończę i wiem, że te 7 cięzkich, pracowitych lat na pewno się opłaciły.
  SNSD, POLSKIE SONES WAS ZAWSZE KOCHAJĄ I ZAWSZE BĘDĄ WAS WSPIERAĆ! <3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Park bom trenowała 6 lat ! została kilka razy odrzucona przez YG family az wreszcie ja przyjęli , sam G dragon ja zauważył i zaprosił ja do debiutu w dwóch piosenkach , słyszałaś jej unikalny głos , i wszytsko musi się sprowadzać do jej operacji plastycznych zauważyłam ze ludzie którzy nie maja argumentów zawsze schodząc na temat jej operacji plastycznych..

   2ne1 tak samo maja unikalny styl , snsd i 2ne1 to dwa inne zespołu proszę nie mów już więcej ze 2ne1 idzie w strone rynku amerykańskiego bo to nieprawda.

   Usuń
  2. Może właśnie SNSD trenowały tak długo, bo nie były tak genialne, żeby mogły szybko zadebiutować, co? Co ma muzyka do operacji tak w ogóle? Bardziej si.ę liczy talent. W SNSD talent mają tylko Taeyeon i Hyoyeon. DLa Sm liczy sie promocja, dla YG muzyka i dlatego przeważnie przyjmują tylko osoby, które talent mają. Wyjątkiem jest chyba tylko Dara, ale ona swoją urodą rozpieprza wszystkie idolki w kpopie na łopatki. Porównywanie SNSD i 2NE1 jest jednym, wielkim błędem, bo to są tak różne zespoły, że tu nie ma czego porównywać. Dwa różne, ORYGINALNE style. Konie. Kropka. Co z tego, że SNSD trenowało więcej niż 2NE1? Widocznie miały więcej do poprawienia niż one i tyle.
   I wgl SNSD nie ma szansy na koncert w Polsce, bo u nas się ich nie lubi. Chyba bardziej doceniamy to, że niektóre zespoły są bardziej utalentowane niż GG, w które ślepo wpatruje się Azja.
   I oczywiście mają w nawyku wpier****nie się dosłownie wszędzie i przystawienie się, do wszystkich, którzy są znani. Bez Hejtu, ale na serio - to jest zespół, który nie jest warty uwagi. Tae powinna być solistką. Miałaby wtedy pełną możliwość pokazania swojego talentu. Takie jest moje zdanie i tyle. A Hyo powinna być główną tancerką SM.

   Usuń
  3. Ogólnie rzecz biorąc porównywanie 2NE1 i SNSD jest głupie, ale to swoją drogą. Co do walki fandomów - poszukaj informacji w necie czy coś. Sama robiłam o tym rozdział na moim blogu i aż się zdziwiłam - bo nie sądziłam, że będzie aż tak źle z Sones.
   Przejrzałam milion komentarzy pod M/V SNSD. Zero komentarzy Blackjacks. Przejrzałam 10 komentarzy pod M/V 2NE1, połowa z nich to hejty od Sones. No to sorcia? SNSD nie jest lepsze, chociażby z powodu ich zachowania. Ale nie będę dalej pisała, bo oczywiście wyjdę na złą. Po prostu poszukaj trochę informacji.

   PS: Blackjacks nie atakują SNSD, bo im wystarczy bycie fankami itp. Ale Sones (oczywiście nie wszystkie, ale bardzo dobrze wiecie, że większość) nie wystarcza samo słuchanie SNSD itp i atakują inne zespoły, a żeby udowodnić jakie to one są super. ^^ Lubiłam SNSD. Znienawidziłam przez fandom. Wiem, że to złe zachowanie. SNSD nie zawiniły. Ale nie mogę lubić zespołu, nie chcę aby postrzegano mnie za jedną z Sones. A poza tym SNSD od niedawna też woda sodowa do głowy uderzyła i zachowują się jak niewiadomo kto. Tutaj oczywiście sytuacja, kiedy takie 2NE1 wygrało z nimi na Inkigayo, a tylko dwie dziewczyny z SNSD klaskały. I tak się składa, że tą dwójkę lubię. ^^ Ogólnie niektóre z dziewczyn lubię (tak naprawdę nie toleruje jedynie Yoony i Sunny), ale zespół... nie, po prostu nie.

   Usuń
 13. zjamknijcie japy glupie sone 2ne1 sa lepsze a snss to guwno kture jest beztalenciem wszyscy w polsce ih nie lubia bo to plastik 2ne1 trwa dluej o kilka lat i ih piosenki sa suplerrr zajebiste tylko sie teraz nje placzcie bo wam pojehalam dwólatki he he i chozcie do szkoly bo ortografia i gramatyka nie wiecie
  blacj jack

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie jestem pewna czy to jest na poważnie, czy to jakiś mało śmieszny żart... Whatever, hejtować z anonima każdy głupi umie >.<

   Usuń
  2. Słaaaaaby troll.
   Proszę, żeby nikt nie obrażał tutaj 2NE1. Nie tylko dlatego, że sama jestem ich ogromną fanką i po prostu nie czyta mi się tego przyjemnie, ale też przypominam, że nie na ich temat jest ten post i nie rozumiem co to ma do rzeczy.
   2NE1 i SNSD to dwa wspaniałe, ale też zupełnie różne zespoły. Mają różne koncepty, muzykę, wizerunek, docelowych odbiorców. Nie zadebiutowały w tym samym czasie i nie mają na swoim koncie tych samych osiągnięć. Ich wytwórnie prowadzą je w dwa odmienne kierunki. Myślę, że nie ma co umniejszać jednej bądź drugiej stronie. Szanujcie zdanie drugiej osoby, ale też nie naginajcie faktów na swoją korzyść.
   Przez ten post chciałam pokazać, że SNSD pomimo krytycznego spojrzenia ludzi i wielu negatywnych komentarzy były w stanie odnieść sukces. I że to może się w przyszłości przytrafić innym zespołom. Spieracie się o ich talenty, ale faktem jest, że osiągnęły bardzo dużo i to nie jest zasługa samej wytwórni, ale też efekt ich wieloletniej, ciężkiej pracy. Rozumiem, że ktoś może nie lubić Girls' Generation, ale miejcie szacunek do tego zespołu, bo nie bez przyczyny są na szczycie.

   Usuń
 14. Za SNSD nie przepadam, ale nie dlatego, że uważam je za plastikowe lale bez talentu itd. Właściwie to ich głosy są bardzo ładne i one same są bardzo ładne. Podziwiam je za to, że wytrzymały tyle lat treningów (bo jak wiemy, SM rajem nie jest) i wciąż wytrzymują i robią wszystko dla swoich fanów. Wolę 2ne1, głównie dlatego, że wydaję mi się, że ich koncept jest ostrzejszy od SNSD, więc bardziej do mnie pasuje. Girls' Generation są dla mnie za słodkie, ale inni to lubią. Poza tym wygrywały wiele nagród. Naprawdę nie rozumiem dlaczego niektórzy fani twierdzą, że jeśli lubią ten zespół to z fanami drugiego powinni toczyć wojne. Zamiast się cieszyć, że jest dużo fanów k-pop'u to jeszcze siebie wzajemnie wyzywają, Czy to jest wazne, że ktoś jest BlackJack, SONES, czy w jeszcze innym fandomie? Przecież wszyscy ludzie, którzy słuchają k-pop'u to rodzina, więc chyba powinniśmy się wzajemnie wspierać.

  OdpowiedzUsuń
 15. SNSD- zobaczysz, polubisz,pokochasz bez pamięci ;) W moim odczuciu żaden girlsband nie jest tak radosny i wdzięczny ;) Wgl świetny post, taki pozytywny o GG ;D Myślałam, że dzięki niemu nie-fani SNSD spojrzą na nie trochę inaczej, ale jak widać chyba niewiele się w tym Polskim kpopie zmieni xD Ludzie otwórzcie się trochę na kpop i naprawdę trochę go poznajcie, bo póki co wydaje mi się, że siedzicie tylko w 3 zespołach na krzyż ;D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sa ludzie którzy maja swoje typy , nie wszystkim musza się podobać piosenki snsd , ja lubie głos Tayeon w balladzie sm BREATH ,jeżeli chodzi o teledyski i piosenki snsd niech inni się wypowiedzą w tym temacie.

   Usuń
  2. Chodziło mi raczej o to, aby ludzie posłuchali kilku zespołów i zobaczyli tą różnorodość w kpopie ;D Jak widzisz wszędzie komentowana jest ich muzyka ;D Dobrze napisałaś , nie każdemu musi się podobać, ale nie trzeba też mówić, że to chłam czy coś ;D Dlatego wydaje mi się, że siedzą tylko w jednym klimacie i zaraz komentują cos nie w ich guście ;))

   Usuń
  3. Słucham wielu zespołów, bardziej tych mniej znanych takich jak Brown Eyed Girls, Dal Shabet, Spica, Ladies Code, Sunny Hill itp. Jest ich na prawdę dużo i wciąż twierdzę, że SNSD wcale nie jest takie wspaniałe. W Polsce mamy kompletnie inne spojrzenie na muzykę i dlatego właśnie SNSD fanów tutaj dużo mieć nie będzie. I nie sądzę, ze kiedykolwiek się to zmieni. Ale to tylko moje zdanie :)

   Usuń
 16. SNSD to według mnie najlepszy girlsband. To właśnie ta dziewiątka wesołych i przeuroczych dziewczyn są na samym szczycie rynku muzycznego w Korei i nie tylko. To one zdobywają tak dużą popularność nie tylko we własnym kraju, ale i na całym świecie. Ostatnio nawet zostały okrzyknięte najlepszym girlsbandem w historii k-popu i miałam okazję poczytać o nich na stronie eski (bodajże). Jestem SONE i naprawdę nie lubię kiedy się obraża moje idolki. I teraz nie będę przebierać w słowach, bo jestem zdenerwowana. Macie wielki ból dupy wszyscy o to, że sośki zdobywają najwięcej nagród i mają najwięcej fanów, a wasi ulubieńcy niestety nie. Pogódźcie się z tym, bo te wasze wywody tutaj i pseudo hejty nic nie zmienią. Jedynie ośmieszą was i fandom, serio. Zastanówcie się dwa razy zanim coś napiszecie, a tym bardziej obrazicie. Zasłużyły sobie na to swoją ciężką pracą. Wylewały w to pot i łzy, poświęcały się po to aby osiągnąć to co teraz. A wy teraz tak bezczelnie je obrażacie. Jesteście śmieszni, czaicie ś m i e s z n i, ŚMIESZNI. Dotarło? Każdemu należy się szacunek, a im to nawet ogrom podziwu. Wątpię czy któryś z obecnych zespołów byłby w stanie dorównać GG. Są wspaniałe i mega utalentowane, a przede wszystkim potrafią się trzymać razem przez tyle czasu i dobrze się czuć w swoim towarzystwie. Jeżeli ktokolwiek zechce je jeszcze raz obrazić to do reszty stracę cierpliwość. Szacunku trochę pacany!
  Let's go SoShi! Let's Go!

  Karo.

  OdpowiedzUsuń
 17. Nie jestem fanką SNSD, ale muszę przyznać, że niektóre piosenki są w porządku i szybko się wciągam. Słyszałam kiedyś o tym, no cóż, nie sądziłam, że to aż tak poważne. Ale przyznam rację, jest za dużo osób w zespołach, które są z SM (np. EXO) "... zobaczymy czy są w ogóle utalentowane. Mój Boże, co będzie następne? 20 osobowy zespół? - _ -" ten komentarz mnie rozwalił, coś w tym jest, ciągle kombinują z tą ilością osób.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ahahaha, chcę zobaczyć miny tych ludzi, którzy pisali takie komentarze, kiedy dowiedzieli się o seventeen XDDDD

   Usuń
 18. Nie dziękuje, nie lubię. Choć był to zespół z którym rozpoczęłam przygodę z k-pop'em to w chwili gdy zwróciłam uwagę na 2NE1, a póżniej na EXO zauważyłam jak słaby jest ten band. Może i niektóre piosenki są chwytliwe jednak ich problem polega na tym, że piosenki są strasznie prostolinijne i jeśli przy jednokrotnym przesłuchaniu ten sam fragment pojawia się milion razy to ciężko wytrwać do końca utworu (przy czym takiego Spine Breaker'a- BTS czy Overdose- EXO mogła bym słuchać w kółko cały dzień). Kreacja girlsbandów (słodkie dziewuszki machające bioderkami ku uciesze ajushi'ch) nie pozwala na tworzenie choreografii wciskających w fotel (Warrior- B.A.P), co połączone z nudną muzyką daje nieciekawy efekt. Jeśli przymknie się na to oko- ujdzie. Jednak ich wokalu na żywo nie mogę słuchać, jest taki przesłodzony powoduje u mnie reakcje tą samą co przy disko polo czyt. obsesyjne szukanie wyłącznika tv/radia/głośnika/słuchawek (niepotrzebne skreślić) . Takiemu wokalowi Chena to nawet butów nie ma prawa czyścić. (patrz. https://www.youtube.com/watch?v=Dckvz-ASIFE) Uprzedzę komentarze, nie próbuję udowodnić, że EXO jest super, a SNSD do niczego, po prostu to porównanie jest najbardziej trafne z racji pracy dla tej samej wytwórni (dziadów swoją drogą ;-; przez nich chłopaki chylą się ku upadkowi i utracie zdrowia). Nie czepiajmy się ilości, Krisa już straciliśmy.

  OdpowiedzUsuń
 19. Nie rozumiem za bardzo...dziewczyny mają dwie nazwy? SNSD i Girls Generation?
  I dlaczego nastąpił Black Ocean? Jak ich nie lubią, to po co jechali na ich koncert?
  Nie kumam.
  Pomocy! ;o;

  OdpowiedzUsuń
 20. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 21. najgorszy zespol w kpopie, sa takie beznadziejne i brzydkie. mam nadzieje, ze sie rozpadna jak najszybciej

  OdpowiedzUsuń
 22. Yoona nie jest uzdolniona aktorsko.Dla mnie ten zespół to ładne dziewczyny wytrenowane aby popatrzyli na nie starsi faceci, lub nastolatki.one nie są już nastolatkami i powinny mieć dojrzalszy repertuar.

  OdpowiedzUsuń
 23. Każdemu kto źle mówi o Snsd albo o komu kolwiek z kpopu życzę jak najgorzej. Po przeczytaniu tych komentarzy moja wiara w ludzkość zniknęła. Co za kretynki w ogóle wchodzą na tą stronę?!! Brak mi słów. Totalnie

  OdpowiedzUsuń
 24. Sośki forever <3 bardzo mi przykro ze obrazacie girls generarion najlepszy girlsband na świecie a wy wszyscy tutaj hejterzy jesteście po prostu zazdrośni bo sośki zdobywają najwięcej nagród i są najładniejsze a nie kur*wa za przeproszenie taka sztuczna bom z 2NE1 lub raperka cl która rapuje tylko w języku angielskim i to nie jest kpop tylko pop a i Minzy która odeszła z tego zespołu (i dobrze zrobila) jedyna normalna to dara moje dwa ulubione zespoły to snsd (girls generation) i bigbang. Sośki mają talent a chłopaki rządzą i takie jest moje zdanie

  OdpowiedzUsuń