Ciekawe historie związane z zapraszaniem przyszłych idoli na castingi

(cr: kaoskakibau.com)


Już nie raz wspominałam o tym, że droga do zostania idolem praktycznie zawsze zaczyna się na przesłuchaniu (albo i kilkunastu przesłuchaniach), jednak to że ktoś na nie w ogóle trafi czasami jest kwestią czystego przypadku. W tym momencie na castingi do tych większych wytwórni zgłaszają się tysiące osób z całego świata, ale i tak agencje zatrudniają ludzi "wyłapujących" na ulicach obiecująco wyglądających nastolatków, by zaprosić ich na najbliższe przesłuchanie. Oczywiście niczego to nie gwarantuje. Dostać zaproszenie to jedno, ale przejść pomyślnie casting, wytrzymać kilka miesięcy/lat treningów i zostać najlepszym z najlepszych by móc zadebiutować, to drugie. Historie o tym jak to się stało, że ktoś został piosenkarzem pokazują nam ile ciężkiej pracy i wyrzeczeń to kosztuje, ale czasami całą swoją karierę może zawdzięczać tylko znalezieniu się w odpowiednim miejscu o odpowiednim czasie.  
Zaznaczę jeszcze, że szukałam wiarygodnego potwierdzenia dla każdej z tych historii, jednak może być tak, że niektóre szczegóły nie zgadzają się z rzeczywistością, bo w internecie krąży wiele różnych wersji każdej z nich. 

 • Baekhyun (EXO)
Baekhyun bardzo chciał dostać się do jakiejś wytwórni jednak oblał wszystkie castingi na które się zgłosił. Zaczął przygotowywać się do egzaminów wstępnych na uniwersytet muzyczny i kiedy rozgrzewał swój głos przed salą w której ćwiczył, zauważył go agent SM Ent. i zaprosił na przesłuchanie, które tym razem przeszedł pomyślnie. 

 • Jessica (SNSD) i Krystal (f(x))
Siostry Jung urodziły się i wychowywały w Kalifornii, ale propozycję trenowania w SM dostały będąc na wakacjach w Korei. Wytwórnia widziała w nich potencjał, jednak na początku tylko Jessica dostała pozwolenie od rodziców (Krystal w tamtym momencie miała zaledwie 5 lat, ale prawdopodobnie chciano z niej zrobić dziecięcą modelkę/aktorkę). Tym sposobem Sica w wieku 11 lat zaczęła swoje treningi wokalne i taneczne, żeby 7 lat później zadebiutować w Girls' Generation, a Krystal oficjalnie dołączyła do SM gdy już trochę podrosła (w 2006 roku), by po 3 latach zadebiutować jako członkini f(x).  • Wooyoung (2PM)
Wooyoung najpierw postanowił spróbować swoich sił podczas... przesłuchania JYP w którym miały zostać wyłonione członkinie Wonder Girls. Nie zwrócono na niego większej uwagi, nawet na sam fakt, że jest chłopcem na przesłuchaniu dla dziewczyn (jak to sam stwierdził "Nie powiedzieli słowa na ten temat, może dlatego że wyglądałem naprawdę żałośnie").  Jednak mimo to nie poddał się i po jakimś czasie przystąpił do kolejnego przesłuchania, w którym tym razem zajął pierwsze miejsce.

 • Sunny (SNSD) 
Teraz wszyscy wiemy, że Sunny jest bratanicą założyciela SM Entertainment, jednak to z początku wcale nie ułatwiło jej rozpoczęcia swojej kariery. Wręcz przeciwnie, bo bardzo nie chciała, by kojarzoną ją z jej wujkiem. Dlatego zanim dołączyła do SM przez kilka lat trenowała w dwóch mniejszych wytwórniach (z czego w jednej prawie zadebiutowała, ale ostatecznie do tego nie doszło). Jak już zdecydowała się do wzięcia udziału w przesłuchaniu SM, starała się, żeby nikt nie zorientował się kim jest. Komisja na castingu nie miała pojęcia o jej powiązaniu z ich szefem, tak samo jak później przez jakiś czas inni ludzie trenujący w wytwórni. Sunny bardzo starała się zyskać popularność ze względu na swoje talenty, a nie to z kim jest spokrewniona.  

 • G.O (MBLAQ) 
G.O od zawsze bardzo pragnął zostać piosenkarzem, do tego stopnia, że wbrew swoim rodzicom rzucił szkołę, żeby skupić się na śpiewaniu. Kiedyś wziął udział w konkursie wokalnym, ale niestety zajął w nim drugie miejsce. Był bardzo zdziwiony, że wygraną otrzymała osoba młodsza od niego. Później okazało się, że był to nie kto inny jak Taeyeon z Girls' Generation. 

 • Beast
To, że całe Beast jest razem jako jeden zespół można nazwać tylko przeznaczeniem. Zacznijmy od Kikwanga, który przez kilka lat trenował w JYP i po jakimś czasie przeniósł się do Cube. A nawet nie tyle co przeniósł się, a został "wykupiony" przez CEO wytwórni. Kikwang znał Yoseoba jeszcze z czasów szkolnych i pomyślał, że warto go namówić do wzięcia udziału w przesłuchaniu do Cube. Wcześniej Yoseob trenował trochę w JYP i potem kilka lat w wytwórni współpracującej z YG (dzięki czemu poznał Hyunseunga, ale o tym za chwilę). Po przeniesieniu się do Cube był tancerzem w solowych teledyskach Kikwanga. W tym samym czasie Dojoon przygotowywał się do zostania zawodowym sportowcem, jednak nagle natchniony oglądaniem programu Big Bang Documentary postanowił spróbować swoich sił w branży rozrywkowej. Dostał się do JYP i prawie został członkiem 2AM, jednak ostatecznie go nie wybrano. Nie zrezygnował ze swoich marzeń i przeniósł się do Cube, gdzie skończył w tym samym zespole gdzie Hyunseung, jeden z ludzi, którzy zainspirowali go do zostania piosenkarzem. Hyunseung z kolei zgłosił się do Cube dzięki Yoseobowi, który poznał go przypadkiem gdy razem znaleźli w tej samej grupie tanecznej (po tym jak Hyunseung odpadł w eliminacjach Big Bang Documetary). Junhyung też zadebiutował z Beast tylko i wyłącznie dzięki determinacji swoich kolegów, bo miał zostać wyrzucony z Cube (uprzedzając pytania: nie, nie mam pojęcia dlaczego), ale udało im się przekonać pracowników wytwórni, że należy mu się miejsce w zespole. Dodam jeszcze, że Dongwoon prawie został członkiem 2PM, a gdy to się nie stało, przeszedł do Cube.  • Eunji (A Pink)
Eunji wcale nie marzyła o zostaniu idolką, jednak jej pasja do śpiewania i tak doprowadziła ją prosto na scenę. Dosłownie, bo dyrektor akademii wokalnej w której trenowała polecił jej wzięcie udziału w przesłuchaniu do A Pink. Eunji została od razu przyjęta i zadebiutowała niespełna dwa miesiące później.

 • Changmin (TVXQ!)
Changmin pewnego dnia grał sobie spokojnie w badmintona na boisku szkolnym, kiedy zauważył, że jakaś kobieta bacznie mu się przygląda. Nie zwrócił na to większej uwagi, ale po skończeniu lekcji i wyjściu ze szkoły ta sama osoba zagadała do niego, wręczając mu swoją wizytówkę i zapraszając na przesłuchanie. Changmin podszedł do tego z lekka sceptycznie, w przeciwieństwie do swojej własnej mamy, która podekscytowana możliwością zobaczenia na żywo takiej gwiazdy jak BoA kazała mu iść na casting.

 • Hyoyeon (SNSD)
Jej historia jest troszkę podobna do Changmnina - mama Hyoyeon wykorzystała pasję swojej córki do tańca i zabrała ją na przesłuchanie do SM, ponieważ miała nadzieję na spotkanie H.O.T. 

 • Hongbin (VIXX) 
Hongbin zdecydował się na zostanie piosenkarzem po obejrzeniu jakiegoś nieznanego zespołu, który akurat występował w jego liceum. Jakiś czas później później okazało się, że jego wokalistą był Ken, jeden z obecnych członków VIXX. 

 • Yonghwa (CN Blue)
Fani CN Blue na pewno wiedzą, że ich główny wokalista przez zadebiutowaniem był dość sławny w internecie i wiele osób wzdychało do jego zdjęć. Najwyraźniej ich zdanie podzielała jedna z pracownic wytwórni FNC Entartainment, bo po zobaczeniu jego zdjęcia zamieszczonego na stronie dla ulzzangów, postanowiła zrobić wszystko, by go jakoś znaleźć. Zdobyła jego dane kontaktowe, jednak Yonghwa nie był za specjalnie zainteresowany jej propozycją. Później pojechała nawet do jego rodzinnego miasta by go przekonać, ale on nadal nie chciał się zgodzić. W końcu jego rodzina pomogła mu podjąć decyzję i ostatecznie poszedł na przesłuchanie. 


 • Jonghyun (SHINee)
Jonghyun przed dołączeniem do SM był basistą w szkolnym zespole. Został zwerbowany do SM głównie przez to jaki był przystojny, a skończył jako główny wokal w SHINee i jeden z lepszych wokalistów w kpopie w ogóle. 

 • Sungkyu (Infinite) 
Gyu zaraz po skończeniu liceum zdecydował się na opuszczenie swojego rodzinnego miasta i wyprowadzkę do Seulu w celu zrealizowania swoich marzeń o zostaniu piosenkarzem. Ponieważ musiał jakoś się tam utrzymać podejmował się wielu prac dorywczych i jedną z nich była praca w kawiarni. Pewnego razu jego szef wspomniał jednemu z klientów, że Sungkyu przygotowuje się do zostania wokalistą. Klient ten podszedł do niego i zapytał się jaki jest jego ulubiony zespół, na co Gyu bez wahania odpowiedział - Nell. Później okazało się, że tym człowiekiem był manager Nell, który zaprosił Sungkyu na przesłuchanie do Woolim. 


 • BoA
BoA trafiła na przesłuchanie w SM tylko i wyłącznie dlatego, że chciała dotrzymać towarzystwa swojemu bratu, któremu marzyła się kariera w branży rozrywkowej. Jednak to nie on zwrócił uwagę pracowników wytwórni i jeszcze tego samego dnia, to 11 letnia Boa podpisała z nimi kontrakt. Jako ciekawostkę dodam, że kilka ostatnich teledysków artystki ("Only One", "Disturbance", "The Shadow") zostało wyprodukowanych przez jej starszego brata. 

 • Jackson (GOT7)
Zanim taniec i muzyka stały się jego głównym sposobem na życie, Jackson od lat miał inną pasję w której się realizował - szermierkę. Z pomocą swojego taty (zawodowego trenera szermierki) zdobył wiele znaczących osiągnięć i został reprezentantem swojego kraju w tej dziedzinie. Z racji tego, że był całkiem popularny w swojej szkole, jego zdjęcie wisiało w dość widocznym miejscu w budynku. Zauważył je jeden z agentów JYP i zaprosił Jacksona na przesłuchanie odbywające się w Hong Kongu. Jak nie trudno się domyślić, jego rodzice nie byli do końca zadowoleni z chęci porzucenia przez swojego syna kariery sportowej, jednak ostatecznie jego tata powiedział, że zgodzi się, tylko jeśli Jackson zdobędzie pierwsze miejsce na następnych międzynarodowych zawodach. Jackson spełnił postawiony mu warunek i zdobył złoty medal. Potem sam wyjechał do Korei, bo wiedział że drugi raz taka szansa mu się nie przydarzy i warto spróbować zrealizować swoje kolejne marzenia. 
Inne przykłady znajdowania obecnych gwiazd w zaskakujących miejscach: 
 • Kangin (Super Junior) został zaproszony na przesłuchanie po tym jak agent SM zobaczył go na jednej z kolejek w parku rozrywki.
 • Seohyun (SNSD) w metrze, podczas powrotu ze szkoły (była wtedy w podstawówce).
 • Sehun (EXO) kiedy jadł ddukbokgi przy jednym z ulicznych straganów (pracownik SMu ganiał go przez pół godziny żeby namówić go na przesłuchanie).
 • Minho (SHINee) najpierw został zauważony w kurorcie narciarskim (odmówił), a później wracając ze szkoły (również odmówił). Manager nagabywał go do momentu kiedy się nie zgodził.
 • Sooyoung (SNSD) uczęszczała do szkoły, która znajdowała się w pobliżu budynku SM. Prawdopodobnie dlatego przez 4 dni pod rząd dostała 4 różne zaproszenia na przesłuchanie do tej wytwórni. 
 • Tiffany (SNSD) została zauważona podczas jednego z koreańskich festiwali organizowanych w LA. Po krótkim namyśle, samotnie (w wieku 15 lat) opuściła USA by zamieszkać w Korei. 
41 komentarzy:

 1. Bardzo ciekawy wpis ! większości nie wiedziałam :) większość broniła się przed sławą ale cóż i tak ich dopadło :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Najlepsza mama Hyoyeon xd Chodźmy Hyo muszę zobaczyć H.O.T xd Dobre było również z Beast takie powiązane wszystko ;D Super post! Czekam na więcej c;

  OdpowiedzUsuń
 3. F(x) Victoria została 'zwerbowana', gdy wychodziła z łazienki. Brała wtedy udział w jakiś zawodach tanecznych ;p

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajna jest też historia hanbyula z led apple - chłopak porzucił studia stomatologiczne w australii, i w pogoni za marzeniami wyjechał do korei. Został przyjęty do wytwórni, jednak w drodze eliminacji do zespołu został wyrzucony. W ogóle nie powiedział o tym rodzicom i poleciał do pracownika wytwórni żeby dali mu jeszcze jedną szansę. Dostał około tydzień, w trakcie którego uznali, że chcą cgo w zespole i tak zadebiutował w ledach :D nie mogę odżałować tego, że nie wiem czy jeszcze kiedyś zobaczę go na scenie...

  OdpowiedzUsuń
 5. naprawdę fajny post xD

  OdpowiedzUsuń
 6. Czy ktoś wytłumaczy mi jak rozumieć : Był ullzang, i kto to w ogóle jest ullzang ? xd

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ullzang to osoba która jest dośc popularna w internecie dzięki zamieszczaniu swoich zdjęc oczywiście jest to osoba z ładną twarzyczką

   Usuń
  2. O dziękuję ^^ Teraz już wszystkooo~ rozumiem xd

   Usuń
 7. A czy Sungkyu i szef Wollinu to nie jest jakaś rodzina bo był chyba o tym jakiś artykuł

  OdpowiedzUsuń
 8. Przepraszam, czy któryś z poniżej wymienionych zespołów:
  B2ST, EXO BIGBANG, BLOCK B, U-KISS, NU'EST, SUJU
  W najbliższej przyszłości (ewentualnie za parę lat xdd tsaa~ ) ma zamiar pokazać się w Polsce i dać koncert ? Jeżeli tak, to kiedy, gdzie, i ile ok. będzie kosztował bilet wstępu ?;o

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. NU'EST dopiero co byli w Polsce ;)

   Usuń
  2. Wiem, KPOP-em interesuję się od niedawna, a fanką NU'EST zostałam niedługo po ich pobycie w Polsce ;/ FAAAAAIL ~ XD

   Usuń
  3. Block B mają być teraz w Polsce! https://kpoplivepolska.wordpress.com/2015/01/27/block-b-w-polsce-potwierdzone/ <--- więcej tutaj... :D

   Usuń
 9. Trenuje szermierkę i nie ma czegoś takiego jak szermierstwo ����

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ups, przepraszam, mój błąd. Jackon na pewno nie byłby dumny :D

   Usuń
 10. Dodałąm już koment. pod postem Idole z tatuażami cz.3. Dodałąbym tam Eli z U-Kiss, ma on bowiem dwa tatuaże :) Linki do zdjęć z Instagrama : http://instagram.com/p/q0avYhNCWd/?modal=true i jeszcze to zdjęcie : http://instagram.com/p/qpbSgDtCZ1/?modal=true :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Czy ktoś wie co znaczy "unni" ? Te słowo występuje wielokrotnie w piosence CL THE BADDEST FEMALE ..

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To zwrot, który mniej więcej oznacza 'starsza siostra', jest używany przez dziewczyny w stosunku do starszych dziewczyn.

   Usuń
  2. Dziękuję Ci ^^

   Usuń
 12. Pewnie większość z Was wie już o LADIES CODE.. Ja natomiast dowiedziałam się o tym dzisiaj. Biedne dziewczyny.. EunB i Rise [*] Niech spoczywają w pokoju [*] Przeczytałam o tym na innej stronie i nie potrafię przestać o tym myśleć. To straszne! Dziewczyny nie miały zapiętych pasów ( nie wszystkie ). Gdyby EunBi Była zapięta być może by nie zginęła :( No i Rise.. [*] Szczerze to trochę głupio się z tym czuję, nwm dlaczego. Siedzę w wygodnym krześle, klikam w klawiaturę, podczas gdy dziewczyny z LADIES CODE przeżywają prawdziwą traumę. Nie słuchałam tego zespołu, ale prawdopodobnie byłabym równie przybita po śmierci mojego największego idola. Biedne dziewczyny, całe życie miały przed sobą..To jest okropne.. Najbardziej dobija mnie fakt o niezapiętych pasach. Gdyby nie to..! Być może wszystkie dziewczyny wyszłyby z tego cało.
  Nie wiem dlaczego, ale rok 2014 nie był chyba najbardziej udanym, szczęśliwym rokiem w KPOP-ie.Samobójstwo szefa agencji Block B, wypadek podczas występu 4Minute, no i too. Zauważyłam również iż wielu idoli pasów nie zapina. To przykre. Może to bowiem doprowadzić do tylu nieszczęść. Mam nadzieję, że ten wypadek ożywi wyobraźnię naszych ideałów i przemówi im nieco do rozumu. No cóż.. Modlę się za LADIES CODE, za świętej pamięci Rise i EunB, z resztę członkiń, niech przejdą przez tą traumę, i niech ich psychika nie ucierpi przez to nadto.
  Z góry przepraszam za wszelkie błędy ortograficzne, czy też stylistyczne, jeżeli owakie są. Jestem w szoku, dowiedziałm się dzisiaj o tylu strasznych rzeczach, nie potrafię skleić zdania. Przepraszam.
  EunBi, Rise [*] spoczywajcie w pokoju u Aniołków.. Modlę się za Was i za Wasze przyjaciółki z zespołu.

  OdpowiedzUsuń
 13. Czy ktoś wytłumaczy mi o co chodzi z EXO-K, EXO-M, EXO-L ? To przecież wszystko jedno i to samo EXO, nie? No i jeszcze SUJU-M .. O co chodzi ? ;__;
  Od niedawna interesuję się KPOP-em i jeszcze wielu rzeczy nie rozumiem xd

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. EXO-K miało promować się w Korei, natomiast EXO-M w Chinach. EXO-L to nazwa fandomu jak i fanów EXO. Suju-M też promuje się w Chinach. K oznacza koreański, a M mandaryński (chiński).

   Usuń
 14. Przepraszam, co się dzieje z AJ-em z U-KISS ? Nie było go już w Quit Playing, w nadchodzącym comebacku też go nie ma i nie będzie. Czy on odszedł tak jak Dongho, czy Kibum ? ;/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nadal jest członkiem U-KISS, ale wydaje mi się, że jest wyłączony z aktywności z zespołu. Jakoś w zeszłym roku chyba wstawił zdjęcie na tt, gdzie miał coś podłączone (być może był w szpitalu, nie bardzo wiem).

   Usuń
 15. Genialny post, jak zwykleeeee~ XD Czy w najbliższym czasie można spodziewać się czegoś o anty-fanach ? ;o

  OdpowiedzUsuń
 16. Mam problem z rozpoznawaniem poszczególnych członków EXO.. ;/ Czy ktoś nieco mi w tym pomoże ? Wypisze jakieś znaki szczególne z wyglądu każdego z członków ? Bardzo mi zależy ^^

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Prooooooszę~ o odpowiedź xd

   Usuń
  2. Najłatwiej jest się po prostu na nich gapić do bólu, że tak to nazwę. Oglądać teledyski (polecam do tego np. bloga jeminane.blogspot.com, gdzie pod każdym teledyskiem masz podpisane screeny) i zdjęcia, wyłapywać tych których już kojarzysz i skupić się na tych, z którymi masz jeszcze problem. Chwilę to zajmuje, ale bez tego się nie nauczysz ich rozróżniać. :)

   Usuń
  3. Oj, domyślam się, że łatwo nie będzie xd Dziękuję Ci bardzo :> Pozdrawiam ^^

   Usuń
 17. Mam problem i mam nadzieję, że albo sama Oleander, lub któryś z czytelników mi pomoże. Nie jest to jakiś ogromny problem dotyczący losów świata, życia mojej siostry itd xd Problem polega na tym iż bardzo chciałabym nauczyć się tańczyć. Widziałam już kilka tutoriali, aczkolwiek wszystkie te choreografie są taakie~ szybkie i jak dla mnie za trudne.. ;/ Jestem totalną nowicjuszką jeśli chodzi o taniec. Oczywiście tańczę do kpopowych kawałków. Czy ktoś poleci mi jakiś kanał na YT z tutorialami, jakiś układ, w miarę prosty.. Proooooooooszę~ i przepraszam za spam i za błędy ( ortograficzne, a także stylistyczne) o ile takie są. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Moim zdaniem najlepiej do skutku oglądać wersje taneczne, ale koniecznie w wersji mirrored. Ewentualnie oglądać tutorials 'Teach me kpop'.

   Usuń
  2. Dziękuję Ci ! A może jakaś piosenka z w miarę prostym układem ? ;o

   Usuń
  3. Na początek raczej poleciłabym Ci jakiś żeński układ, nie trzeba w nich zazwyczaj robić skomplikowanych ruchów. Ale kobiety są na ogół lepiej rozciągnięte, więc z niektóymi krokami może być pewien problem.

   Usuń
  4. Na kanale 1theK jest wiele kilku-minutowych filmików z serii "Dance Practice", gdzie same zespoły uczą choreografii do piosenek z którą aktualnie się promują. Pod tym linkiem masz jeden przykładowy, z którego osobiście nauczyłam się 2/3 kroków tam zaprezentowanych :) https://www.youtube.com/watch?v=XM3zL1LUeCc

   Usuń
 18. Przepraszam, od niedawna słucham INFINITE i nie mam zielonego pojęcia co to te INFINITE-H ;/ Czy ktoś mi wytłumaczy, ostrzegam mogę nie zrozumieć za pierwszym razem xdd

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. INFINITE-H to sub-unit z INFINITE. Duet Hoya i Dongwoo :)

   Usuń
 19. Co do ciekawostek o U-KISS.. XD Prosiłabym o dodanie Juna xd Ten sam komentarz dodałam już pod ciekawostkami :)
  No i jest jeszcze Jun ^^ <3 Koooooochany xd Możan by napisać, że Soohyun uważa go za słodziaka, zresztą reszta chłopaków chyba też :> Gdyby mógł zostać którymś z członków zespołu zostałby Hoon'em, na bezludną wyspę zabrałby Soohyuna, a gdyby był dziewczyną umówiłby się z Kiseop'em :)) Trochę wolno przetwarza to co inni do niego mówią, tak mi się przynajmniej wydaje, to takie urocze ^^ Wydaje się być nieśmiały. Jego grupa krwi to... no właśnie, muszę sprawdzić xd Mam : AB, data urodzenie to 22 stycznia 1997. Jest bardzo wysoki ;o Jak dla mnie 181 cm wzrostu to dużo xd Lubi ramen :) Soohyun twierdzi, że Jun jest wszechstronnie uzdolniony, potrafi śpiewać, rapować i tańczyć. Nie lubi uczyć się japońskiego, i prawie w ogóle tg nie robi, dlatego Soohyun jest na niego zły ( XDD ). Boi się Soohyuna xd Gdyby był w sekretnym zwięzku pojechałby na bezludną wyspę w Brazylii. Oto co ja wiem :) Ty możesz coś oczywiście dodać :>

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przepraszam za błędy ;/ Trochę się spieszę xd

   Usuń
  2. No i idealna dziewczyna, zapomniałam. Cytuję Jun'a: Kind. Cute. Sexy. Nice to my ( w sensie "his" ) parents.

   Usuń
 20. Cóż... Niestety, nie mogę napisać tutaj nic ciekawego, bo mało znam się na kpopach (dopiero od 20 sierpnia 2014... ;;), ale i tak skomentuję. A więc: bardzo przyjemny post ^^ Dużo nowych rzeczy, ciekawostek - szczegół, że połowy zespołów nie znam, bądź tylko o nich słyszałam XD - naprawdę dobra robota ^^ Pozdrawiam i hwaiting~~

  OdpowiedzUsuń